strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 30 września 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 18 sierpnia 2009

koncert 'Jazzpospolita' i malowanie światłem na żywo
2009.08.18
JazzClubGaleria, ul. Warszawska 17
Wystawa modelarska
2009.06.02
Twierdza Boyen koszarowiec nr 1
Kampania społeczna „BEZPIECZNY PRZEJAZD-ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ"
2009.08.18
plaża miejska (przejście przez tory)
Flott Cascaders Team - pokazy kaskaderskie
2009.08.18
Stadion MOSiR
LARP "Misja - Żniwa Wiary" i Dzień Otwarty w Twierdzy Boyen
2009.08.17
Twierdza Boyen

Kampania społeczna „BEZPIECZNY PRZEJAZD-ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ"

05 sierpnia 2009
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2009-08-18
Termin do:2009-08-18
Organizator:PKP Polskie Linie Kolejowe S.A Zakład Linii Kolejowych
Miejsce:plaża miejska (przejście przez tory)
Telefon:089 677 22 42
E-mail:izolsztyn@plk-sa.pl


Kampania społeczna
„BEZPIECZNY PRZEJAZD-ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ”


18 sierpnia 2009   od godz. 11.00 w pobliżu przejścia przez tory na plażę miejską w Giżycku Zakład Linii Kolejowych organizuje  Briefing  z pokazem ratownictwa  technicznego wraz  z inscenizacją wypadku.

W tym roku  PKP Polskie Linie Kolejowe S.A  Zakład Linii Kolejowych w Olsztynie  po raz V kontynuuje kampanię społeczna  „ BEZPIECZNY PRZEJAZD  - ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ”, celem której jest zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. 


W celu zwiększenia  świadomości zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach, utrwalanie postaw społecznie pożądanych, w  dniu dniu 18 sierpnia 2009   od godziny 11.00 w pobliżu przejścia przez tory  na plażę miejską w Giżycku Zakład Linii Kolejowych organizuje  Briefing  z pokazem ratownictwa  technicznego wraz  z inscenizacją wypadku.Pociąg to masa kilkuset czy kilku tysięcy ton, która na zatrzymanie od momentu naciśnięcia przycisku nagłego hamowania potrzebuje nawet do 1200 metrów. Gwizd lokomotywy. Pisk nagłego hamowania. Krzyk. Trzask pękających szyb i miażdżonej karoserii samochodu. Ofiary. Policja, pogotowie, straż pożarna, prokurator. Szukanie winnych. Statystyki bijące na alarm. Zachowania kierowców na przejazdach wzbudzające trwogę. Oto scenariusz wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym.


Dramatyczne okoliczności tragedii powtarzających się kilkaset razy w roku zmuszają do przypominania o zasadach bezpieczeństwa na przejazdach, uświadamiania, że zatrzymanie się i sprawdzenie czy nie nadjeżdża pociąg jest w stanie uratować życie.


Bezpieczeństwo na przejazdach  kolejowo – drogowych  na całym świecie jest wspólna sprawą wszystkich, którzy mogą mieć na nie wpływ: kolei, policji, administracji i samorządów, zarządców dróg, organizacji społecznych oraz wszystkich ludzi dobrej woli.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS