Katarzyna Niewiadomska oficjalnie Kobietą Sukcesu

Złota Dziesiątka Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur wybrana! Wśród laureatek w 2022 roku znalazła się Katarzyna Niewiadomska z Giżycka. Restauratorka i bizneswoman, jednak najbardziej znana z działań społecznych i prowadzenia akcji charytatywnych na rzecz potrzebujących. Wielkie gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!  

 

Katarzyna Niewiadomska

Fot. https://kobietysukcesu.org/

 

 

Przypomnijmy sylwetkę naszej Kobiety Sukcesu 2022  

Od roku 1996 Pani Katarzyna Niewiadomska prowadzi wraz z mężem działalność gastronomiczną w Giżycku. Obecnie jest to 5 restauracji zatrudniających całorocznie prawie 60 osób, a w sezonie letnim nawet 150.

Oprócz działalności gastronomicznej, przybliżającej swoim gościom kuchnie z całego świata, prowadzą wiele warsztatów kulinarnych, dla pasjonatów dobrego smaku. Lokale Pani Katarzyny są też miejscem kultury poprzez liczne wydarzenia kulturalne - koncerty, kabarety, wernisaże. Zawsze stara się nadążyć za potrzebami czasu, ale przede wszystkim swoich gości. Trzy lokale z pięciu od lat znajdują się na pierwszych miejscach na kulinarnych portalach opiniotwórczych (również zagranicznych) i zyskują największe zainteresowanie smakoszy dobrej kuchni. W tak trudnych czasach, jakie powstały na skutek pandemii COVID 19, dostosowała swoje usługi do trwającej, trudnej sytuacji życiowej. Nie zwolniła żadnego pracownika, co w obszarze gastronomii było wyjątkiem. Zapewniając wysokie warunki bezpieczeństwa, Pani Katarzyna zaopatrzyła swój personel we wszelkie niezbędne środki ochrony, aby pracownicy mogli wykonywać swoją pracę. Wprowadziła system zmianowy, tak, żeby dostosować działalność gastronomiczną do możliwości i potrzeb klientów. Stworzyła dodatkowo system zdalnej sprzedaży i rozszerzyła zakres działania z rynku lokalnego na obszar do 100 km poza Giżycko. W bezpieczny sposób były dowożone dania do klientów, między innymi, dzięki którym Pani Katarzyna mogła utrzymać swoją działalność w czasie COVID-19. To pozwoliło także na zachowanie relacji ze stałymi gośćmi,
ale przede wszystkim na zapewnienie utrzymania pracowników oraz ich rodzin.

 

Pani Katarzyna Niewiadomska twierdziła, że „nowe czasy rodzą nowe możliwości i trzeba umieć je wykorzystać”. Tak też Pani Katarzyna postępowała. Jest osobą bardzo twórczą, kreatywną i wyczulaną na ludzką krzywdę. Wszystkie lokale przetrwały te trudne czasy i co ważne, są po części wizytówką naszego regionu.

 

Katarzyna Niewiadomska

Katarzyna Niewiadomska podczas Gali Nagród Świętego Brunona / Fot. Fotografia T. Karolski

 

Oprócz działalności gospodarczej Pani Katarzyna Niewiadomska od lat zajmuję się działalnością społeczną i charytatywną:

- od roku 2013 pomysłodawczyni i główny organizator akcji „Świąteczne Anioły”
w ramach której organizuje corocznie ponad 100 paczek świątecznych dla najuboższych dzieci z Giżycka i najbliższych okolic;

- od roku 2019 pomysłodawczyni i organizator wraz z przyjaciółkami akcji „Świąteczna paczka dla Seniora”, w ramach której w roku 2020 i 2021 podopieczni DPS oraz samotni seniorzy z Giżycka otrzymali świąteczne paczki (na Boże Narodzenie
i Wielkanoc);

- pomysłodawczyni i organizator wraz z przyjaciółkami (Justyną Kaniecką, Joanną Weitz Sudak i Natalią Paszkiewicz) akcji Kolacja Wigilijna dla samotnego Seniora” w ramach której, giżyckie restauracje przygotowały kompleksowe wigilijne i wielkanocne posiłki (kolacje, obiady itd.). Każdy potrzebujący dostał gorący posiłek.

- w czasie początkowym pandemii w kwietniu 2020 roku, kiedy nic nie było wiadome i brakowało podstawowych środków higienicznych, Pani Katarzyna zorganizowała zbiórkę środków higienicznych i przekazała dla Giżyckiego Szpitala, DPS w Giżycku, Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Chorobą Nowotworową Promyk w Giżycku, Stacji dializ, Pogotowia ratunkowego 20 tys. maseczek chirurgicznych, płyny do dezynfekcji, termometry, 1,5 tys. butelek wody, 60 ręczników. Należy podkreślić, że nie sposób wyliczyć ile „duszyczek” uratowała Pani Katarzyna poświęcając swój czas, bo angażuje się we wszystkie akcje, gdzie są potrzebujący.

 

Po każdym wydarzeniu, gdy tylko zostaje jedzenie wozi osobiście do noclegowni, aby podzielić się z najbardziej potrzebującymi. Dodatkowo „ratuje praktykantów”, których nikt nie chce przyjąć, aby mogli dalej się uczyć. Walczy o ich byt, pokazując,
że jest nadzieja na lepsze życie.

 

Pani Katarzyna Niewiadomska została uhonorowana Statuetką Świętego Brunona 2020  w kategorii „Gospodarka”

„Jest po prostu wspaniałym człowiekiem”

 

Zgłoszenie kandydatki w dziedzinie pomocy i integracji społecznej przygotowało Biuro Promocji i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego (dr Katarzyna Karolska).