strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 30 maja 2020   pogoda
media

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2015

KINO 3D W GIŻYCKU

"BIULETYN INFORMACYJNY URZĘDU MIEJSKIEGO"
treść biuletynu informacyjnego .pdf

12.11.2015

 

Drodzy Mieszkańcy, nasze miasto będzie miało niedługo nowoczesne kino w technologii 3D. W budynku Giżyckiego Centrum Kultury rozpoczęły się już prace remontowe, które mają potrwać do połowy przyszłego roku. Dzięki inwestycji będziemy mieć w Giżycku salę kinową z prawdziwego zdarzenia, siedziba GCK będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, powstaną też nowe pracownie, w tym małe studio nagrań. Prace przewidują przystosowanie budynku do wymagań przeciwpożarowych, podbicie fundamentów, ocieplenie ścian piwnicy, wybudowanie szybu windowego oraz montaż windy, przebudowę istniejących klatek schodowych, wymianę tynków wraz z powłokami malarskimi, wymianę podłóg, wybudowanie sanitariatów, rozbudowę wentylacji mechanicznej, wymianę instalacji elektrycznej, wykonanie schodów zewnętrznych wraz z pochylnią dla osób niepełnosprawnych i oczywiście przebudowę sali widowiskowej (wymianę foteli, wymianę oświetlenia, montaż okładzin akustycznych, montaż instalacji akustyki, kinotechniki oraz techniki scenicznej). Po przebudowie sala będzie liczyła 176 miejsc siedzących, rozmiar powierzchni ekranu będzie wynosił 7 m szerokości i 2,93 m wysokości, ekran będzie miał rozdzielczość 2k (2048x1080), wyświetlanie w formacie FLAT 1:85 oraz SCOPE 2.39, z możliwością wyświetlania treści 3D. Będzie to ekran 3D zwijany elektryczny z mikroperforacją, z możliwością podłączenia urządzeń odtwarzających treści video, komputerów, odtwarzaczy multimedialnych, cyfrowych tunerów satelitarnych etc. Wówczas będziemy mieć jakość wyświetlania obrazu w rozdzielczości FULL HD (1920x1080).

 

W związku remontem nastąpiły tymczasowe zmiany lokalowe jeśli chodzi o lokalizację administracji GCK oraz popołudniowych zajęć kulturalnych. Do zakończenia prac remontowych w budynku GCK, administracja, księgowość i dział merytoryczny mieścić się będzie w budynku Pływalni MOSiR przy ul. Sikorskiego 3c (biuro czynne w godz. 8.00 – 16.00, telefony kontaktowe: 87 428 16 37, 692 311 961 administracja i księgowość, 87 428 43 26, 608 562 388 dział merytoryczny). W Gimnazjum nr 1 prowadzone są zajęcia teatralne, plastyczne, taneczne, wokalne, szachowe, a w Twierdzy Boyen odbywają się próby zespołów.

 

W sobotę 14 listopada w Ekomarinie Eksplozja Kolorów, Muzyka, Lasery,
Runmageddon i Bieg Niepodległości! Zapraszamy!

 

Szanowni Państwo, chcielibyśmy zachęcić wszystkich do udziału w imprezach towarzyszącym giżyckim obchodom Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości patriotyczne i Msza Święta w intencji Ojczyzny miały miejsce 11 listopada, teraz zapraszamy wszystkich, młodszych i starszych, całe rodziny, na imprezy rekreacyjne, które już w sobotę 14 listopada w Porcie Ekomarina. Będzie Runmageddon, czyli ekstremalne tory przeszkód dla amatorów i dla dzieci. To wyjątkowa impreza, w której udział może wziąć każdy, nie tylko osoby, które na co dzień trenują i zajmują się sportem, swoich sił na 200-metrowym torze z przeszkodami może spróbować każdy. To jedyna taka okazja i przede wszystkim dobra zabawa. Po raz pierwszy do Giżycka zawita również Eksplozja Kolorów - będzie dobra muzyka i lasery, zabawa z dj’em, a co najważniejsze będziemy wyrzucać w górę proszki holi, które pokolorują nasze listopadowe popołudnie i wyjątkową zabawę. Będzie to niezapomniane widowisko (i proszę się nie bać, kolorowe proszki są zupełnie bezpieczne i zmywalne). Zaplanowany został też rekreacyjny "Biało-Czerwony Bieg Niepodległości" na trasie 2 km. Zapraszamy całe rodziny, zawodników i kibiców (szczegóły programu poniżej i na stronie www.gizycko.pl).

 

Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Burmistrz Giżycka

i pracownicy Urzędu Miejskiego

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS