Kolejny, pilnie potrzebny, bus pojechał do Dubna

2 lutego pod Lublinem, reprezentaci Giżycka przekazali bus na potrzeby żołnierzy z Dubna. Działanie było odpowiedzią na akcję zorganizowaną przez Parafię Greckokatolicką i giżyckie Koło Związku Ukraińców w Polsce.

W połowie stycznia żołnierze z Dubna, walczący pod Bachmutem i Soledarem znaleźli się pod ostrzałem moździerzowym. Pociski trafiły w jeden z samochodów, raniąc śmiertelnie trzech żołnierzy. Pozostałych pięciu zostało rannych w różnym stopniu. Bus uległ całkowitemu zniszczeniu.

 

Po wypadku, Parafia Greckokatolicka i giżyckie Koło ZUwP zwrócilły się do wszystkich osób dobrej woli, a także do firm i prywatnych przedsiębiorców z prośbą o pomoc finansową w celu wsparcia zbiórki na zakup używanego samochodu. Szeroki odzew pozwolił na szybki zakup i na koniec stycznia jeden bus pojechał do Dubna. Chwilę później, bo już 2 lutego i dzięki zaangażowaniu Miasta Giżycka, udało się przekazać drugi samochód.

 

Zdjęcia z przekazania auta

  Przekazanie busa z Giżycka do DubnaPrzekazanie busa z Giżycka do DubnaPrzekazanie busa z Giżycka do DubnaPrzekazanie busa z Giżycka do Dubna  

 

Fot. z zasobów Jana Pika