strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 19 sierpnia 2019   pogoda

Aktualności

Komunikat dla rodziców uczniów kl. III i VI Szkoły Podstawowej Nr 7

17 marca 2017
dodał(a): UM Dawid Klukiewicz

Szanowni Państwo!

 

Wprowadzana reforma systemu oświaty spowoduje stopniowe wygaszanie gimnazjów. Od 1 września 2017 r. Gimnazjum Nr 2 w Giżycku będzie przekształcone w ośmioletnią szkołę podstawową. W ostatnim czasie podejmujemy działania zmierzające do pełnego wykorzystania tej szkoły z równoległym odciążeniem SP Nr 7. Pozostawienie wszystkich uczniów w "siódemce" może spowodować znaczne wydłużenie lekcji - do godz. 17.00, a nawet dłużej, przy jednoczesnym niewykorzystaniu budynku przyszłej SP Nr 2. Jednak dążenie do wykorzystania potencjału przyszłej szkoły podstawowej przy ul. Warszawskiej nie może odbyć się wbrew woli rodziców mimo tego, że zezwala na to prawo.

 

Dlatego uprzejmie informuję, że nie zamierzam składać do Rady Miejskiej projektu uchwały dotyczącego obowiązkowego przenoszenia uczniów wybranych klas III i VI z SP Nr 7 do SP Nr 2. O ewentualnym przeniesieniu uczniów kl. III i VI zdecydują sami rodzice. O terminie i składaniu wniosków powiadomimy Państwa w przyszłym tygodniu.  Wówczas także rozpocznie się akcja informacyjna, a do 5 kwietnia 2017 r. co tydzień w wybranym dniu w godzinach popołudniowych odbywać się będą także „Dni Otwarte przyszłej SP Nr 2”, aby umożliwić zainteresowanym poznanie Szkoły i pracującej w Niej kadry.

 

Jednocześnie przypominam, że w sekretariacie Gimnazjum Nr 2  przy ul. Warszawskiej 39 trwają zapisy dzieci do I klasy SP Nr 2 na rok szkolny 2017/18.

 

 

                                                                                    Wojciech Karol Iwaszkiewicz

                                                                                             Burmistrz Giżycka

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS