strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 7 grudnia 2019   pogoda

Aktualności

Komunikat Wojewody Warmińsko-Mazurskiego w sprawie cyfryzacji telewizji naziemnej

16 lipca 2013
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Szanowni Państwo,

 

W dniu 23 lipca 2013r. o godzinie 1.00 z nadajnika GIŻYCKO/Miłki zostanie wyłączony analogowy sygnał telewizji naziemnej, który zastąpiony zostanie przez lepszy, cyfrowy sygnał, z większą ofertą bezpłatnych, polskich programów telewizyjnych.

 

Dla niektórych z Państwa może to oznaczać konieczność dokupienia dekodera lub dostosowania sprzętu w inny sposób, by odbierać telewizję cyfrową.

 

Dotyczy to przede wszystkim użytkowników, którzy korzystają z naziemnych anten telewizyjnych. Abonenci korzystający wyłącznie z satelitarnych platform cyfrowych lub telewizji kablowych nie muszą martwić się o cyfryzację, ponieważ ten proces ich nie dotyczy.

 

Do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej potrzebny jest specjalny dekoder zgodny ze standardem DVB-T MPEG-4, wbudowany w telewizor lub zewnętrzny w formie przystawki podłączony do telewizora oraz tak jak dotychczas - antena naziemna.

 

Zdarzają się już niestety nieuczciwi akwizytorzy i sprzedawcy, którzy namawiają do kupna np. odbiorników satelitarnych i podpisywania umów abonamentowych, argumentując, że są one niezbędne do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Trzeba zatem dokonywać przemyślanych zakupów w zaufanych punktach sprzedaży.

 

23 lipca 2013r. o godzinie 6.00 z nadajnika GIŻYCKO/Miłki uruchomiona zostanie na kanale 50 emisja multipleksu cyfrowego MUX3 z programami: TVP1, TVP2 HD, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia oraz TVP Rozrywka.

 

Tego samego dnia między godziną 1.00 a 6.00  zmianie ulegną także kanały nadawania multipleksów MUX1 i MUX2. Dotychczasowa emisja MUX1 na kanale 48 będzie kontynuowana na kanale 43, natomiast emisja MUX2 (obecnie na kanale 29) będzie kontynuowana na kanale 48.

 

Widzowie, którzy odbierają naziemną telewizję cyfrową z nadajnika GIŻYCKO/Miłki 23 lipca br. powinni dokonać ponownego automatycznego wyszukania kanałów cyfrowych – programy telewizyjne nie znikną, zmienią się tylko kanały, na których będzie można je oglądać.

 

Szczegółowe informacje o procesie cyfryzacji telewizji naziemnej można uzyskać na stronie www.cyfryzacja.gov.pl  oraz dzwoniąc na bezpłatną infolinię 800 007 788.

 

Liczę, że nadchodzące zmiany nie przysporzą problemów, a wyłącznie przyjemność oglądania polskiej telewizji w dobrej jakości.

                                                                                             

 

Wojewoda warmińsko-mazurski 
/-/
Marian Podziewski

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS