strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 2 czerwca 2020   pogoda

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 6 czerwca 2010

Mecz piłki nożnej GKS Mamry Giżycko – GPZN Omulew Wielbark
2010.06.06
stadion miejski ul. Moniuszki
Koncert: Marcin Głuch i Anna Kostrzyńska "Rok Chopinowski 2010"
2010.06.06
Giżyckie Centrum Kultury sala widowiskowa

Koncert: Marcin Głuch i Anna Kostrzyńska "Rok Chopinowski 2010"

12 lutego 2010
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2010-06-06
Termin do:2010-06-06
Organizator:Giżyckie Centrum Kultury
Miejsce:Giżyckie Centrum Kultury sala widowiskowa
Telefon:087 428 43 26
E-mail:info@gizyckiecentrumkultury.pl
Www:www.gizyckiecentrumkultury.pl

Koncert chopinowski:
pianista Marcin Głuch i solistka Anna Kostrzyńska
"Rok Chopinowski 2010"6 czerwca (niedziela) 2010 godz. 17.00
Giżyckie Centrum Kultury sala widowiskowa


WSTĘP 7 zł


Anna Kostrzyńska- sopran
Marcin Dominik Głuch - fortepian

PROGRAM

F.Chopin     3 Polonezy op.71
                      Piesni op. 74 ( 4 utwory )
                      3 Nocturny op.9
                      Piesni op.74 ( 2 utwory )
                      Bolero op.19, 3 Walce op.34
                      3 Mazurki na glos i fortepian ( Chopin-Viardot )
                      2 Nocturny op.27
                      Piesni op.74 ( 3 utwory )


 


Anna Kostrzyńska


Sopran liryczno-koloraturowy.
Urodzona 9 października 1976 roku w Warszawie.


W roku 1982 rozpoczęła naukę w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, w klasie fortepianu a od 1988 w klasie harfy. Równocześnie podjęła eksternistycznie naukę śpiewu w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina . W 1995 uzyskała dyplom jako instrumentalistka harfistka, oraz dyplom jako śpiewaczka operowa-solistka. W 1996 wyjechała do Włoch gdzie do roku 2004 pobiera naukę w konserwatoriach we Florencji i w Bolonii, oraz brała udział w licznych kursach wokalnych m.in. z udziałem Herberta Handta i z Susanny Rigacci. W latach 2000-2001 uczestniczyła w kursach śpiewu  organizowanych przez Arturo Sergi w Niemczech. W roku 2004 uzyskała dyplom w Konserwatorium im. G.B. Martini w Bolonii. Przed uzyskaniem dyplomu jak również później uczęszczała na kursy i konsultacje prowadzone przez Fedorę Barbieri we Włoszech, oraz Urszulę Trawińską- Moroz i Zdzisławę Donat w Polsce. W roku 2005 wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczęła współprace z Januszem Sporkiem, promotorem polskich artystów  w Nowym Jorku. Wraz z pianistami : Jackiem Zganiaczem, Norbertem Palejem i Beatą Bilińską uczestniczyła w licznych koncertach w Nowym Jorku, w San Diego i Los Angeles w Kaliforni w Ohio - Opera Circle oraz w Sarasocie na Florydzie. Z najważniejszych występów należałoby wymienić koncerty które odbyły się w Konsulacie Polskim i w Katedrze Św. Patryka w N.J., oraz szereg występów w Carnegie Hall : Weill Recital Hall, Zenkel Hall, oraz Stern Aditorium/Perlman Stage. Obecnie przygotowuje się do szeregu koncertów które odbywać się będą  na terenie Włoch.


 


Marcin Dominik Głuch


Pianista, dyrygent, antropolog kultury i kompozytor.
Urodzony 7 maja 1973 w Warszawie.


Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie -dyrygenturę chóralną u Antoniego Szalińskiego, kameralistykę fortepianową u Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz oraz kompozycję pod kierunkiem Romualda Twardowskiego. Od 1997 był zatrudniony jako pianista w Performing Arts School "Dansforum" w Göteborgu w Szwecji, gdzie ponadto współpracował z Festiwalem Naukowym, Festiwalem Filmowym, Wyższą Szkołą Muzyczną i artystami: Piotrem Skałubą, Janem Englertem, Piotrem Janowskim, Grantem Martyrosianem, Dawidem Dorelem Ambrusem, Małgorzatą Gucewicz-Boublej, Birgitt i Ellen Finnilä oraz choreografami: Lią Schubert, Vaclavem Havlikiem, Marianą Dascalu i Ran Hamilton. W 2002 roku jego balet "Wspomnienia z ogrodu" miał swoją premierę w Teatrze Tir Na Nog w Göteborgu. Jako koncertujący pianista współpracuje z Instytutem Polskim w Sztokholmie i Rzymie, Szwedzkim Kościołem Protestanckim w Berlinie, Paryżu i Palmie na Majorce, Federacją Cemat w Rzymie. Od września 2004 jest pianistą Baletu Monte Carlo w Monako. Marcin Dominik Głuch jest również autorem wielu publikacji naukowych poświęconych antropologii polskiej kultury muzycznej w Szwecji. Do ważniejszych kompozycji Głucha należą: "Wspomnienia z ogrodu" balet (2000-2001), "Kolorowe fraszki" na fortepian (2004), "Serenada lapońska" na fortepian (2004), "Mały niebieski koń" scherzo na fortepian (2004).


Serdecznie zapraszamy!!!


 


warto zobaczyć:
www.chopin2010.pl  

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS