strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 7 grudnia 2019   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 26 lipca 2015

Regaty Puchar Mazur
2015.07.25
jez. Niegocin Port Ekomarina Gżycko
Warsztaty Żeglarskie "Aktywni i Sprawni Żeglarze 60+"
2015.07.15
Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej 2015
2015.07.26
Kościół Ewangelicko-Augsburski
Literatura na wodzie - Andrzej Klim
2015.07.26
Statek Olimpia
JAZZ NAD NIEGOCINEM i koncert gwiazdy JBBO with Stanley
2015.07.26
Pasaż Portowy
Koncert POLSKA MUZYKA FILMOWA
2015.07.26
Pasaż Portowy
Ogólnopolskie Mistrzostwa Mazur w Pływaniu Długodystansowym
2015.07.26
plaża gminna w Wilkasach
Letni Zlot Motocykli w Twierdzy Boyen
2015.07.23
Twierdza Boyen
Multimedialny pokaz McDonald's koncerty Majka Jeżowska BEMY Żuki
2015.07.25
plaża miejska
GIŻYCKIE LATO Z G.F. HÄNDLEM Koncert na Wodzie
2015.07.25
W okolicy mostu obrotowego na kanale Giżyckim

JAZZ NAD NIEGOCINEM i koncert gwiazdy JBBO with Stanley

19 stycznia 2015
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2015-07-26
Termin do:2015-07-26
Organizator:Giżyckie Centrum Kultury
Miejsce:Pasaż Portowy

JAZZ NAD NIEGOCINEM i koncert gwiazdy
STANLEY BRECKENRIDGE & JBBO


26 lipca 2015 (niedziela) godz. 19.00
Pasaż Portowy


W programie: światowe standardy muzyki jazzowej i swingowej


WSTĘP WOLNY


fot. tekturaopolska.pl


STANLEY BRECKENRIDGE (USA)
Wokalista, kompozytor, pianista, doktor  muzykologii Uniwersytetu Claremont w Kalifornii. Stypendysta Polsko - Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, który z ogromnym powodzeniem występował we Francji, Japonii, Polsce, na Węgrzech, a także w USA, prowadząc serie wykładów ilustrowanych muzyką w jego wykonaniu. Oprócz koncertów solo Stan Breckenridge występował z wieloma sławami m.in. Nancy Sinatrą, czy Bobby Blue Bland. Wydał siedem autorskich albumów, a jego kompozycje można  znaleźć także w repertuarze innych artystów, jest również autorem muzyki do filmów dokumentalnych i reklam. Stan Breckenridge jest autorem programu „Education Through Music Performance“ („Edukacja przez muzykę“) dla osób w każdym wieku, który obejmuje serię wykładów ilustrowanych muzyką mających na celu przekazanie wiedzy o muzyce, osobach ją kształtujących, kulturze oraz historii.


Jazz Band Ball Orchestra
Najlepszy polski zespół jazzu tradycyjnego, którego fanom muzyki, nie tylko jazzowej, nie trzeba przedstawiać. Zespół gra od 1962 roku i uważany za najstarszy polski zespół wykonujący ten gatunek muzyczny. Muzyka Jazz Band Ball Orchestry to mieszanka swingu i bluesa oparta na solidnych podstawach jazzu nowoorleańskiego z domieszką folkloru rodzimego i zagranicznego. Oprócz standardów jazzowych grupa wykonuje kompozycje autorskie. Zdobywca pierwszego miejsca w plebiscycie czasopisma  JAZZ FORUM na najlepszy zespół jazzu tradycyjnego w 2014 roku. Inicjatorem powstania grupy był Jan Kudyk, w jej skład weszli studenci krakowskiej Wyższej Szkoły Muzycznej.


Europejska scena jazzowa otworzyła się dla krakowskiej kapeli w latach 70. JBBO zdobyli główną nagrodę w kategorii zespołów jazzowych na Studenckim Festiwalu Jazzowym „Jazz nad Odrą” oraz I miejsce w konkursie amatorskich Zespołów Jazzowych Polski Południowej – nagroda Ministerstwa Kultury i Sztuki. Jazz Band Ball Orchestra wielokrotnie można było również słyszeć na warszawskich parkietach w latach ’65-’76 (Jazz Jamboree), ’76-’78 oraz ’80-’81 (Old Meeting Jazz). Muzyczny podbój zachodniej części Europy oraz dalszych zakątków był tylko kwestią czasu. Muzycy JBBO podczas licznych tras koncertowych zachwycają fanów jazzu w Austrii, Czechosłowacji, Danii, Francji, NRD, RFN, Szwecji, Stanach Zjednoczonych oraz na Wyspach Kanaryjskich.


Szczególnym echem odbija się w muzycznej i tanecznej kolebce rhytm’n’bluesa, swingu i boogie, za wielką wodą – w Stanach Zjednoczonych. Powstały w Sacramento Fan Club JBBO jest najlepszym dowodem na ogromną popularność polskiego bandu. Jednak nie tylko rzesza fanów ze stolicy stanu Kalifornia stanowi o sile Jazz Band Ball Orchestra. Panowie wydali ponad 30 płyt, między innymi zarejestrowany występ z Sacramento Silver Jazz Jubilee, czyli festiwalu jazzu tradycyjnego, na który zapraszani są co roku, nieprzerwanie od ponad 30 lat.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS