strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 2 czerwca 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 2 stycznia 2016

KONCERT NOWOROCZNY Strauss Ensemble "Usta Milczą, Dusza Śpiewa"
2016.01.02
Sala bankietowa Biłas & Synowie

KONCERT NOWOROCZNY Strauss Ensemble "Usta Milczą, Dusza Śpiewa"

16 grudnia 2015
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2016-01-02
Termin do:2016-01-02
Organizator:Giżyckie Centrum Kultury
Miejsce:Sala bankietowa Biłas & Synowie
Telefon:87 428 16 37
E-mail:info@gizyckiecentrumkultury.pl
Www:www.gizyckiecentrumkultury.pl

KONCERT NOWOROCZNY STRAUSS ENSEMBLE
"Usta Milczą, Dusza Śpiewa"


2 stycznia 2016 (sobota) godz. 17.30
Sala bankietowa Biłas & Synowie
Pasaż Portowy 2


W programie koncertu będą najbardziej znane arie i duety z muzyki operetkowej. Mamy nadzieję, że artyści zespołu STRAUSS ENSAMBLE  rónież i w tym roku dostarczą Państwu wiele radości i niezapomnianych wzruszeń.


BILETY – 15 zł do nabycia na Pływalni Miejskiej ul. Sikorskiego 3c, II piętro (tymczasowe biuro GCK) oraz w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej ul. Wyzwolenia 2.


Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy wszystkich na KONCERT NOWOROCZNY z zespołem STRAUSS ENSAMBLE. Strauss Ensemble to zespół muzyki wiedeńskiej działający od 1999 roku. Tworzą go w większości muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Od początku istnienia Strauss Ensemble cieszy się ogromną popularnością i uznaniem krytyki. Zespół gra muzykę Straussów oraz walce, polki, galopy, marsze, czardasze, fokstroty. Wykonuje też utwory The Beatles, muzykę filmową i taneczną. Strauss Ensemble koncertuje na terenie całego kraju, bierze udział w festiwalach, prestiżowych imprezach i okolicznościowych spotkaniach. W Giżycku muzycy występują tradycyjnie co roku z Koncertem Noworocznym:)
Zespół Strauss Ensamble w składzie:
Ludmiła Worobec – Witek – skrzypce (kapelmistrz)
Jacek Hodur – wiolonczela
Krzysztof Sokołowski – kontrabas
Agnieszka Wolska -Ścipniak – flet
Dariusz Kozieł – klarnet
Artur Jaroń – fortepian
Bogusław Olczyk – perkusja
Zespołowi towarzyszyć będą wybitni wokaliści: Zuzanna Klemańska – sopran i Łukasz Gaj – tenor, którzy po raz pierwszy wystąpią w Giżycku.


IMGP6537b


Zuzanna Klemańska – sopran, urodzona w Łodzi. Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie altówki. W 2015 roku uzyskała dyplom licencjacki w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale wokalno-aktorskim, obecnie jest studentką I roku studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie mgr Doroty Wójcik. Jest laureatką nagrody specjalnej za wykonanie pieśni polskiej na IX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” w Warszawie .


W styczniu br. brała udział w spektaklu operowym – łacińskim intermedium „Apollo i Hiacynt”  W. A. Mozarta w reż. Natalii Kozłowskiej, który był wystawiany na deskach sali koncertowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W maju 2015 r. brała udział w prestiżowej Gali Operowej w ramach Operowego Forum Młodych w Bydgoszczy, występując wraz ze studentami z Hanoweru, Szanghaju i Krakowa. Swój warsztat doskonaliła biorąc udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Olgę Pasiecznik, Helenę Łazarską oraz Marka Rzepkę. Jako solistka występowała w tak znanych miejscach jak: Filharmonia Pomorska, Zamek Królewski w Warszawie, Pałac w Ostromecku.


lukasz_gaj


Łukasz Gaj – Edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej Im. Ignacego Paderewskiego w Tarnowie. W 2008 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu adt Macieja Bartczaka. Już podczas studiów rozpoczął działalność artystyczną, występując w licznych koncertach operowych i oratoryjnych.


Wziął udział w dwóch koprodukcjach Supierz Music Management, wykonując partię Normana i Artura w „Łucji z Lammermoor” G.Donizettiego z Operą Śląską oraz partię Remendada w „Carmen” G. Bizeta z Operą Kijowską.


Jest finalistą konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie i laureatem trzeciej nagrody na Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Słowiańskiej w Katowicach.
Otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Śpiewaczym im. Imricha Godina (Słowacja), a na Festiwalu „Bel Canto 2009” w Nałęczowie przyznano mu nagrodę „Złotego Słowika”. Od 2009 roku jest solistą Opery Wrocławskiej. Jego repertuar obejmuje m. in. role: Nemorina – „Napój miłosny”, Ferranda – „Cosi fan tutte”, Tamina – „Czarodziejski flet”, Don Ottavia – „Don Giovanni”, Hrabiego Almavivy – „Cyrulik sewilski”. Współpracuje również z Teatrem Wielkim w Poznaniu i Gliwickim Teatrem Muzycznym – w tym ostatnim śpiewa w partiach Kamila de Rosillon w „Wesołej wdówce” oraz Caramello w najnowszej premierze GTM, „Nocy w Wenecji”.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS