strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 12 lipca 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 29 maja 2013

Koncert Roku Lutosławskiego
2013.05.29
Państwowa Szkoła Muzyczna aula

Koncert Roku Lutosławskiego

11 kwietnia 2013
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2013-05-29
Termin do:2013-05-29
Organizator:Państwowa Szkoła Muzyczna w Giżycku
Miejsce:Państwowa Szkoła Muzyczna aula
Telefon:87 428 23 46
E-mail:psmgizycko@neostrada.pl
Www:www.psmgizycko.pl

"Wszystko, co artysta wypowiada poprzez swoją sztukę, powinno być wierne jego najgłębszym przekonaniom, a w każdym poszczególnym wypadku wierne jego wewnętrznej wizji danego dzieła." (W. Lutosławski)


Koncert Roku Lutosławskiego


29 maja 2013 (środa) godz. 17.30
Aula Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Giżycku
przy ul. Kolejowej 22


W tym roku obchodzimy 100-lecie urodzin Witolda Lutosławskiego
i z tej okazji na specjalny koncert zaprasza
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Giżycku.


Wystąpią nauczyciele i uczniowie
Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Giżycku oraz goście specjalni: uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st.
w Olsztynie.


Rok 2013 - Rokiem Witolda Lutosławskiego,
polskiego kompozytora współczesnego, dyrygenta i pianisty, uważanego za najwybitniejszego – obok Chopina i Szymanowskiego – polskiego kompozytora wszech czasów.O jubileuszu na stronie Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego www.lutoslawski.org.pl

25 stycznia 2013 roku przypada setna rocznica urodzin Witolda Romana Lutosławskiego – obchody tego jubileuszu przygotowywane są na całym świecie. 7 grudnia 2012 roku Sejm RP przyjął uchwałę ogłaszającą rok 2013 Rokiem Witolda Lutosławskiego:
"W setną rocznicę urodzin kompozytora Witolda Lutosławskiego Sejm Rzeczypospolitej Polskiej postanawia oddać hołd jednemu z najwybitniejszych twórców naszych czasów, który na trwałe wpisał się do dwudziestowiecznej muzyki polskiej i światowej.


Witold Lutosławski (1913-1994), jeden z największych kompozytorów XX wieku, w drugiej połowie ubiegłego stulecia wyniósł muzykę polską do najwyższej rangi światowej. Jego dzieła, obecne na wszystkich ważnych estradach koncertowych od ponad sześćdziesięciu lat, odkrywają nowe przestrzenie piękna i odsłaniają nieznane wcześniej możliwości rozumienia i przeżycia współczesnego świata. Związany z wielką tradycją europejską, od Beethovena i Chopina po Debussy’ego i Bartóka, był jednocześnie w działalności publicznej patriotą, w twórczości zaś obywatelem świata.


W przekonaniu o szczególnym znaczeniu jego dorobku dla dziedzictwa narodowego i światowego Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza rok 2013 Rokiem Witolda Lutosławskiego".

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS