strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 17 września 2019   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 17 sierpnia 2014

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej 2014
2014.08.17
Kościół Ewangelicko-Augsburski
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie DZ "Ratujmy Dezety"
2014.08.16
jez. Kisajno Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej
Wystawa fotografii WŁODZIMIERZA PUCHALSKIEGO "Wyspa Kormoranów"
2014.08.05
Świetlica wiejska w Dobie
Bóg ciągle uzdrawia!
2014.08.17
plaża miejska
ŚWIĘTO TWIERDZY BOYEN 2014 100. rocznica I wojny światowej
2014.08.16
Twierdza Boyen
Koncert VIOLI BRZEZIŃSKIEJ
2014.08.17
Kaponiera w Twierdzy Boyen

Koncert VIOLI BRZEZIŃSKIEJ

05 sierpnia 2014
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2014-08-17
Termin do:2014-08-17
Organizator:Urząd Miejski w Giżycku, Giżyckie Centrum Kultury
Miejsce:Kaponiera w Twierdzy Boyen
Telefon:87 7324 137
E-mail:promocja@gizycko.pl
Www:www.gizycko.pl

Koncert VIOLI BRZEZIŃSKIEJ


17 sierpnia 2014 (niedziela) godz. 18.00
GIŻYCKO Kaponiera w Twierdzy Boyen


WSTĘP WOLNY!

W Giżycku rodzinnym mieście Violi Brzezińskiej,  w klimatycznych murach XIX-wiecznej Twierdzy Boyen, zaprezentowane zostaną utwory z płyty A2.
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert!FOT. violabrzezinska.pl warto zobaczyć i posłuchać:) YouTube


Viola Brzezińska Urodziła się w Giżycku. Już jako 3-letnia dziewczynka dawała swoje pierwsze koncerty, śpiewając piosenki ulubionych artystów, wzbogaconych własną choreografią. Śpiewała wszędzie tam, gdzie się dało (i gdzie się nie dało) - na podwórkowej huśtawce, na szkolnych akademiach, lekcjach, na długich przerwach chorym w pobliskim szpitalu, w kościele. Brała udział w licznych, lokalnych konkursach piosenki, i zawsze z powodzeniem. Przez kilka lat uczęszczała do klasy wiolonczeli i fletu PSM I stopnia w Giżycku, oraz do sekcji PIOSENKI przy Bednarskiej w Warszawie. W III klasie licealnej pojechała na pierwszą lekcję emisji głosu do Eli Zapendowskiej, która, jak usłyszała Violę, powiedziała "przyjedź do Warszawy, ja Ci pomogę". Przez 3 lata prawie każdego dnia przychodziła na gratisowe lekcje do Eli. Poza muzyką istnieje w jej życiu jeszcze wiele zainteresowań. Można do nich zaliczyć kino, psychologię, języki obce, podróżowanie.


Szerszej publiczności po raz pierwszy zaprezentowała się w telewizyjnym programie "Szansa na sukces", który zwyciężyła brawurowo wykonując piosenkę z repertuaru Alicji Majewskiej pt.: "Jeszcze się tam żagiel bieli". Jako laureatka "Szansy na sukces" wystąpiła w koncercie "Debiuty" na KFPP w Opolu w 1995 roku, gdzie otrzymała nagrodę główną im. Anny Jantar.FOT. violabrzezinska.pl


Wraz z debiutantami festiwalu opolskiego i Edytą Geppert wyruszyła do Izraela w celu nagrania programu kolędowego dla TVP2. Program został wyemitowany w święta Bożego Narodzenia 1995 roku. W roku 1996 wzięła udział w opolskim koncercie "Premiery", wykonując piosenkę pt. "Szarości me", którą specjalnie dla niej napisali Jacek Cygan i Piotr Rubik. Szarości me" przez kilka tygodni gościły na pierwszym miejscu listy przebojów "Magazynu 102" prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego, a teledysk, który został do niej zrealizowany wielokrotnie emitowany był przez TVP.


Dołączyła do grona artystów występujących w słynnym musicalu "Metro", gdzie grała jedną z głównych ról. W "Metrze" nie tylko śpiewała, ale również musiała opanować skomplikowaną choreografię (stepowanie, taniec jazzowy, modern, klasyczny). Z teatrem BUFFO współpracowała 6 lat, występując na największych scenach, halach koncertowych, sportowych w całym kraju, a także we Francji.


W międzyczasie nagrywała reklamówki dla TVP, m.in. reklamę Coca-Coli, jingle i spoty dla rozgłośni radiowych, bajki dla dzieci, występowała z Dyskoteką Pana Jacka w Polsce i na Węgrzech. W 2001 roku otrzymała I nagrodę dla najlepszej wokalistki na Festiwalu Młodych Talentów w Rawie Mazowieckiej, gdzie występowała z zespołem STAWY JANA z Łodzi. W tym samym roku otrzymała wyróżnienie na II Przeglądzie Jazzowym w Łodzi występując z zespołem TDI.


W 2002 roku wygrała casting na wokalistkę znanego polskiego zespołu. Gdy dowiedziała się, że to Ich Troje, zrezygnowała ze współpracy.


Nagrała kilka piosenek do soundtracków takich filmów jak "Spona", "Amok", "Towar". Zaśpiewała na płycie "Trzeci wymiar" Roberta Jansona obok Kuby Badacha, Marka Bałaty. W roku 2000 została solistką zespołu SARUEL, z którym nagrała kilka płyt, zarówno studyjnych jak i live, koncertowała w różnych miastach Polski, a także dwukrotnie w Italii. Brała udział w spektaklu "Słowa nadziei" u boku znakomitego mima Grzegorza Misiewicza oraz aktora Krzysztofa Kolbergera. Współpracowała ponadto z zespołem 40 i 30/70. Gościnnie występowała z rodziną Pospieszalskich w koncertach kolędowych.


Gościnnie zaśpiewała z popularnym brytyjskim artystą Chrisem de Burgh, ponadto z Januszem Bigdą, Krzysztofem Krawczykiem, Krzesimirem Dębskim, Piotrem Rubikiem, Mariuszem Czajką, Magdą Anioł, a także z zespołami: Full Power Spirit, Triquetrą, chórem Voce Angeli, TGD, De Mono. Wraz z kanadyjskim muzykiem, wokalistą Davidem Mc Donaldem oraz zespołem Viola i New Day odbyła trasę koncertową po Niemczech (Wuppertal, Dusseldorf, Kolonia) w ramach obchodów World Youth's Days, a także po Polsce. Współpracowała z reżyserem i choreografem, artystą teatru Roma i Buffo - Grzegorzem Suskim.


Wraz z muzykami z zespołu NEW LIFE'm, Lidką Pospieszalską, Basią Włodarską prowadzi warsztaty muzyczne, ucząc emisji głosu.


W 1995 otrzymała tytuł Giżycczanki roku i w tym samym roku przez redakcję magazynu "Pani" została zaliczona do grona 100 Polek roku.


W maju 2008 roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta - "PRZYSTAŃ". W 2008 roku ukazała się płyta "CZEKANIE" chóru Ex Nomine z gościnnym udziałem Violi, Jorgosa Skoliasa, Ewy Urygi, Patrycji Goli, Mietka Szcześniaka. W tym samym roku ukazał się przewodnik "Polska według kobiet" wydany przez grupę wydawniczą PWN-Cartablanca, w którym Viola opisała swoje ulubione miejsca w kraju. violabrzezinska.pl


W roku 2013 ukazała się płyta A2, z której utwory usłyszymy na żywo 17 sierpnia w Giżycku!

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS