Konferencja prasowa burmistrza | 16.07.2021

16 lipca 2021 r. w Urzędzie Miejskim w Giżycku odbyła się konferencja prasowa burmistrza Wojciecha Karola Iwaszkiewicza. Gośćmi spotkania byli panowie Jerzy Banach prezydent Rotary Club Giżycko oraz Jan Uss wiceprezydent RC Giżycko, którzy przedstawili założenia dzierżawy terenu nad jez. Popówka Duża i plany, by powstała w tym miejscu ekologiczna przystań z pilotażowym systemem odbioru nieczystości z jachtów. Ciągle dużym problemem jest niewystarczająca infrastruktura w tym zakresie, brak odpowiednich przepisów i niska świadomość społeczna, stąd nowy, ekologiczny projekt, którego ideą będzie szeroka edukacja, zwłaszcza dzieci i młodzieży.

 

Wśród tematów poruszonych na konferencji była również opieka nad zwierzętami, nowa kampania „Czysta woda z Giżycka”, której ambasadorką jest Ola Juszkiewicz, akcja „12 godzin dla życia” uświadamiająca ideę transplantacji, bezpłatne badania, które w tę sobotę i niedzielę realizowane będą w Ekomarinie przez PZU, a za tydzień przez NFZ oraz szczepienia i punkt Drive-Thru, który od poniedziałku 19 lipca będzie działał codziennie w dwóch miejscach, w Porcie Ekomarina od 10.00 do 14.00 i w godz. 15.00-18.00 ul. Gimnazjalna 1 (przy pl. marsz. J. Piłsudskiego).

 

Burmistrz miasta przedstawił też bieżącą sytuację, dotyczącą inwestycji, wśród których trwająca budowa mieszkań przy ul. Sikorskiego, inwestycje w Przedszkolu nr 1 i nr 4 w ramach środków unijnych, w tym nowe place zabaw, kolejny etap Mazurskiej Pętli Rowerowej, wybór nowego wykonawcy na dalsze prace w porcie starej MBSW i na cyplu, nowe inwestycje drogowe, przebudowa pl. marsz. J. Piłsudskiego, sztuczne, certyfikowane oświetlenie stadionu, a także wybór przez ZUOK Spytkowo wykonawcy nowego PSZOKu przy ul. Świderskiej, gdzie będzie również zlokalizowany obiekt i ścieżki edukacyjne.

 

Zapraszamy do obejrzenia wideo ze spotkania.