strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 2 czerwca 2020   pogoda

Aktualności

KONKURS NA KONCEPCJĘ ARCHITEKTONICZNĄ PLAŻY MIEJSKIEJ W GIŻYCKU

20 sierpnia 2014
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

17.10.2014

 

OGŁOSZENIE BURMISTRZA MIASTA GIŻYCKA

 

29 października 2014 r. w Sali Konferencyjnej Portu Ekomarina przy ul. Dąbrowskiego 14 w Giżycku o godz. 12.00 nastąpi ogłoszenie wyników konkursu na „Opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Plaży Miejskiej w Giżycku wraz z Międzyszkolną Bazą Sportów Wodnych” połączone z otwarciem wystawy prac konkursowych.

 

Teren objęty konkursem to obszar pomiędzy jeziorem Niegocin od południa, Kanałem Giżyckim od zachodu, ulicą Kolejową od strony północnej oraz przedłużeniem ulicy Pasaż Portowy od wschodu.

 

Celem nadrzędnym zorganizowania konkursu było uzyskanie spójnej koncepcji architektoniczno-przestrzennej dla terenu objętego konkursem, pozwalającej na realizację zabudowy zarówno na terenach należących do gminy, jak i na działkach należących do inwestorów prywatnych z uwzględnieniem możliwości etapowania oraz uzyskanie optymalnych rozwiązań komunikacyjnych z podziałem na ruch pieszy, ścieżki rowerowe, komunikację kołową dla całego obszaru objętego opracowaniem konkursowym.

 

Organizator konkursu - Gmina Miejska Giżycko przy współudziale Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddziału w Olsztynie.

 


20.08.2014

 

KONKURS NA OPRACOWANIE KONCEPCJI ARCHITEKTONICZNO-URBANISTYCZNEJ PLAŻY MIEJSKIEJ W GIŻYCKU WRAZ Z MIĘDZYSZKOLNĄ BAZĄ SPORTÓW WODNYCH

 

Giżycko ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla terenów położonych w centrum miasta nad jeziorem Niegocin.

 

Całość terenów objętych konkursem obejmuje obszar pomiędzy jeziorem Niegocin od południa, Kanałem Giżyckim od zachodu, ulicą Kolejową od strony północnej oraz ulicą Pasaż Portowy od wschodu. W ramach terenów objętych konkursem, wskazany został teren wymagający szczegółowego opracowania urbanistyczno-architektonicznego. Mamy tu na myśli rozwiązania funkcjonalno-przestrzenne terenu plaży miejskiej w Giżycku, obiektów Międzyszkolnej Bazy Sportów Wodnych i ciągów komunikacyjnych w obrębie całego opracowania.

 

 

Celem konkursu jest uzyskanie nowej, wysokiej jakości przestrzeni publicznej oraz uzyskanie spójnej koncepcji architektoniczno-przestrzennej, pozwalającej na realizację zabudowy zarówno na terenach należących do gminy, jak i na nielicznych działkach należących do inwestorów prywatnych z uwzględnieniem możliwości etapowania, uzyskanie rozwiązań komunikacyjnych z podziałem na ruch pieszy, ścieżki rowerowe, komunikację kołową dla całego obszaru objętego opracowaniem konkursowym.

 

Rozstrzygnięcie konkursu wyłoni najlepszą koncepcję architektoniczno-urbanistyczną, która będzie podstawą do wykonania dokumentacji projektowej przez autora bądź autorów najlepszej pracy w wyniku zaproszenia do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.

 

Termin składania prac konkursowych mija 21 października 2014 o godz. 20.00. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 29 października 2014 r. Organizatorem konkursu na zlecenie Miasta Giżycka jest Stowarzyszenie Architektów Polskich. Wszelkie pytania oraz same prace konkursowe należy kierować do olsztyńskiego oddziału SARP.

 

Zgłoszone prace oceniać będzie 8-osobowy sąd konkursowy: przewodniczący Włodzimierz Mucha architekt SARP O/Warszawa, sędzia referent: Małgorzata Zyskowska architekt SARP O/Olsztyn, Jolanta Piotrowska Burmistrz Miasta Giżycka, Anita Chmielewska Architekt Miejski Miasta Giżycka, Jerzy Walasek architekt z ramienia Zamawiającego, Marek Minikowicz inżynier z ramienia Zamawiającego, Wojciech Gadomski architekt SARP O/Olsztyn, Andrzej Kwieciński architekt SARP O/Wybrzeże.

 
UWAGA UCZESTNICY "KONKURSU NA OPRACOWANIE KONCEPCJI ARCHITEKTONICZNO-URBANISTYCZNEJ PLAŻY MIEJSKIEJ W GIŻYCKU WRAZ Z MIĘDZYSZKOLNĄ BAZĄ SPORTÓW WODNYCH”

Informację o dopuszczeniu do konkursu otrzymają Państwo drogą mailową 25.08.14 (poniedziałek), natomiast wezwania do uzupełnienia wniosku zarówno drogą mailowa jak i listem poleconym.

W przypadku braku informacji prosimy o kontakt: tel. 89 527 33 57 (pn., czw. godz. 17.00-20.00, wt.,śr., pt. - godz. 13.00-15.00) lub olsztyn@sarp.org.pl

sekretarz konkursu

arch. Ewa Rombalska

 
Regulamin konkursu wraz z załącznikami dostępny jest na stronach
www.olsztyn.sarp.org.pl  oraz bip.gizycko.pl

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS