strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 27 listopada 2020   pogoda

Aktualności

ROZBUDOWA OBWODNICY - konsultacje społeczne

24 listopada 2009
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

 

 

ROZBUDOWA ULICY OBWODOWEJ

spotkanie informacyjno – konsultacyjne

8 grudnia 2009 (wtorek) godz. 14.00 - 17.00

Giżyckie Centrum Kultury

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie, Urząd Miejski w Giżycku oraz Urząd Gminy Giżycko zapraszają na spotkanie informacyjno – konsultacyjne w sprawie rozbudowy ul. Obwodowej na terenie miasta i gminy Giżycko. Spotkanie odbędzie się 8 grudnia 2009 r. w Giżyckim Centrum Kultury, ul. Konarskiego 8, w godz. 14.00 - 17.00.

 

Rozbudowa ul. Obwodowej obejmująca ośmiokilometrowy odcinek dróg krajowych nr 59 i 63, przewidziana jest od Kanału Niegocińskiego do wsi Bystry. Planowana droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i ograniczoną dostępność. Oznacza to, że wjazd na nią możliwy będzie jedynie na skrzyżowaniach i węzłach.

 

Do obsługi  terenów w sąsiedztwie drogi zaprojektowano układ dróg serwisowych jedno lub dwukierunkowych, dowiązujących się bezpośrednio do projektowanej trasy poprzez równoległe pasy włączenia lub pośrednio poprzez włączenia w drogi boczne w rejonie projektowanych skrzyżowań. Na całym odcinku projektowanej trasy wykonany zostanie ciąg rowerowy i chodnik odsunięty od krawędzi jezdni o 5 m.  

 

W celu zminimalizowania negatywnego wpływu ruchu drogowego na otoczenie zastosowane zostaną nowoczesne rozwiązania techniczne takie jak: bezpieczne przejścia dla pieszych (pod lub nad drogą), ekrany akustyczne o łącznej długości 1654 m, przepusty dla zwierząt.

 

 

KONSULTACJE SPOŁECZNE

Na stronie internetowej

fojud.pl zakładka: konsultacje społeczne

(kliknij, by bezpośrednio wejść na informacje dot. giżyckiej obwodnicy)

można wyrazić swoją opinię, stanowisko

lub przedstawić propozycje dotyczące inwestycji.

 

 

warto zobaczyć:

gizycko.pl zakładki: Gospodarka, Inwestycje, Rozbudowa Szosy Obwodowej

informacje o projekcie oraz koncepcje architektoniczne

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS