strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 26 lutego 2021   pogoda

Aktualności

KRZYSZTOF MAŁECKI Z GIŻYCKA MISTRZEM ŚWIATA

12 sierpnia 2010
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

sternik Krzysztof Małecki
fot. MBSW

 

Reprezentanci giżyckiej Międzyszkolnej Bazy Sportów Wodnych – siedemnastoletni Krzysztof Małecki z Giżycka (sternik) wraz z dwunastoletnim załogantem Mikołajem Mickiewiczem z Mikołajek, zwyciężyli w Mistrzostwach Świata w klasie Cadet rozgrywanych w dniach 25-31 lipca 2010 r. na wodach Zatoki Puckiej!

 

Zostali żeglarskimi mistrzami świata pokonując w regatach 80 innych załóg, m.in. z Argentyny, Australii, Belgii, Białorusi, Czech, Holandii, Niemiec, Rosji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.

 

Jest to wielki, międzynarodowy sukces,  na który zapracowali nie tylko młodzi zawodnicy, ale również ich rodzice i instruktorzy.

 

Burmistrz Giżycka za zdobycie tytułu Mistrza Świata przyznała giżycczaninowi Krzysztofowi Małeckiemu  roczne stypendium sportowe.

 

Ostatni taki sukces polscy „kadeciarze” odnieśli 42 lata temu w… Giżycku. Podczas rozgrywanych w 1968 r. na jeziorze Kisajno Mistrzostw Świata w klasie Cadet mistrzostwo zdobyła załoga Leon Wróbel (sternik) i Edward Pietrucha (załogant).

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS