strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 7 grudnia 2019   pogoda

Aktualności

Kulinarni Odkrywcy z Giżycka podbili serca internautów i Jury!

20 stycznia 2015
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

fot. tescodlaszkol.pl

 

Aż dwa zespoły z województwa warmińsko-mazurskiego stanęły na podium 12. edycji programu Tesco dla Szkół „Kulinarni Odkrywcy”. W tym wyjątkowym, filmowym konkursie dzieci przeprowadziły najlepszy kulinarny eksperyment - przekonywały do nauki gotowania i zdrowego odżywiania. 

 

Wśród najlepszych znalazł się film zespołu „KULINARNI AGENCI D” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku, który podbił serca jurorów i wygrał w kategorii „Film najbardziej angażujący społeczność”. Młodzi Kulinarni Odkrywcy zmierzyli się z  kilkuset szkołami z całej Polski i wywalczyli nowoczesny sprzęt multimedialny dla swoich placówek.

 

Kulinarni Odkrywcy opanowali polskie szkoły

 

W 12. edycji programu Tesco dla Szkół uczniowie blisko 400 szkół podstawowych i gimnazjalnych mieli tylko 2 minuty, aby odkryć gotowanie na nowo. Zespół „KULINARNI AGENCI D”  został wybrany przez jurora Martę Marczuk-Komiszke, Kierownika Planu dla Społeczności w Tesco Polska jako laureat w kategorii „Film najbardziej angażujący społeczność” i wygrał nowoczesną pracownię multimedialną, z której już niedługo korzystać będzie cały Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego w Giżycku.

 

Zwycięski filmik Kulinarnych Agentów D można obejrzeć na stronie tescodlaszkol.pl?film=765

 

Gratulujemy uczniom
Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
im. Jana Brzechwy w Giżycku, rodzicom i nauczycielom!

Dziękujemy internautom za głosy:)

 

Gotowanie odkryte na nowo

Badania „Kulinarni odkrywcy” wykazały, że im lepiej dziecko radzi sobie w kuchni, tym zdrowiej się odżywia. Niestety, coraz więcej dzieci sięga po niezdrowe przekąski i słodycze. Recepta? Uczmy się gotowania i cieszmy się odkrywaniem nowych smaków. W całej Polsce zespoły Kulinarnych Odkrywców podjęły nasze wyzwanie!  A w województwie warmińsko-mazurskim zadanie było wyjątkowo trudne, ponieważ badania wykazały, że w tym regionie aż 46% dzieci pozostawionych samych w domu nie umiałoby odgrzać gotowego obiadu. Czas to zmienić!

 

Ugotowani na medal

Zespół „KULINARNI AGENCI D” wykazał się przedsiębiorczością i do przygotowania deseru owocowego zaangażował władze miasta i powiatu. Zwycięstwo uczniów z Giżycka zagwarantowało nie tylko nowoczesny sprzęt dla ich szkoły - wszyscy członkowie zespołów otrzymają odtwarzacze MP4 i inne nagrody rzeczowe.

 

Zdaniem samych uczestników konkursu, cenne okazały się także wyniesione z udziału nowe umiejętności i wyjątkowe doświadczenia:

Udział w konkursie TESCO okazał się wspaniałą okazją do zdobywania nowych doświadczeń. (…) Wybór przepisu był wspaniałą okazją by przybliżyć i utrwalać zasady zdrowego odżywiania się. (…) Głosowanie pozwoliło mam ćwiczyć systematyczność, ale też podsycało ducha rywalizacji. (…) Codzienne przeliczanie głosów doskonaliło umiejętności matematyczne – tłumaczy Monika Pouch, opiekun zespołu „KULINARNI AGENCI D” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku.

 

Następna edycja konkursu filmowego już w przyszłym roku szkolnym. Natomiast dla szkół, którym podobała się ta wspólna nauka przez zabawę, już w marcu dostępne będą kolejne inspirujące, wyzwania – np. stworzenie szkolnej gazetki ściennej na temat gotowania.  Zwycięskie szkoły nagradzane będą bonami towarowymi o wartości do 3 000 zł. Wszystkie placówki, które chciałyby wykorzystać szansę na urozmaicenie edukacji uczniów i przy okazji na podreperowanie budżetu, znajdą coś dla siebie na tescodlaszkol.pl/events.html.

 

Emocji ciąg dalszy

To nie koniec przygody! Na stronie tescodlaszkol.pl zgromadziła się publiczność ponad 100 000 użytkowników, którzy oprócz głosowania na filmy, sami stali się Kulinarnymi Odkrywcami wypełniając specjalne "misje”  i kulinarne zadania. Ta edukacyjna zabawa wciąż trwa! Mniejsi i więksi kulinarni odkrywcy mogą uczestniczyć w ciągle uzupełnianych misjach i zdobywać punkty, dzięki którym można otrzymać nagrody, takie jak: roboty kuchenne, tablety, ekspresy do kawy i wiele innych. Zapraszamy wszystkich Czytelników do spróbowania swoich sił na tescodlaszkol.pl.

 

Informacje:

Maja Głuśniewska Garden of Words

Biuro prasowe programu

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS