strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 21 lipca 2019   pogoda
media

Inwestycje

OFERTA INWESTYCYJNA Teren nad kanałem Łuczańskim (dawny Kurhaus)

OFERTA INWESTYCYJNA KURHAUS DO POBRANIA

 

 

Powierzchnia: 2,1598 ha

Własność: Gmina Miejska Giżycko

Charakterystyka: obszar niezabudowany

Przeznaczenie: usługowo-mieszkalne

Dojazd: ul. Moniuszki

Sieci: woda, prąd, telekomunikacja, kanalizacja sanitarna i deszczowa, gaz

 

 

Ze względu na otoczenie jezior miasto znane było już w wieku XIX jako kurort i ośrodek sportów wodnych. Do Giżycka przyjechać wówczas wręcz wypadało. Na gości czekały licznie powstające hotele, pensjonaty, wille, schroniska, a także elegancka przystań jachtowa, pływalnia nad Niegocinem, sala koncertowa, biblioteka oraz kina. Turystów witały restauracje, kawiarnie,  piwiarnie, winiarnie, wypożyczalnie łodzi i kąpieliska. Powstawały tu kluby wioślarskie i żeglarskie, na jeziorze Niegocin zapoczątkowano zawody bojerowe, zbudowano również skocznie narciarskie.

 

 

Giżycko poszczycić się wtedy mogło okazałym domem uzdrowiskowym (Kurhaus) z przepiękną restauracją i klubem. To tutaj tętniło życie kulturalne miasta - odbywały się liczne koncerty, wystawy i spotkania towarzyskie. Niestety poza fontanną nic nie przypomina już tego niegdyś reprezentacyjnego miejsca. Dziś czeka ono na inwestora, który przywróciłby mu dawną świetność.

 

Kontakt:

Urząd Miejski w Giżycku

Wydział Mienia
al. 1 Maja 14, pok.111
11-500 Giżycko
Tel.: +48 87 7324 114, Fax: +48 87 428 52 41
e-mail: invest@gizycko.pl

 

 

Niniejsza potencjalna oferta inwestycyjna nie stanowi oferty w myśl art. 66 Kodeksu cywilnego i jest informacją o nieruchomościach Gminy Miejskiej Giżycko, które mogą być przeznaczone do zbycia. Sprzedaż, oddanie w użytkowanie wieczyste bądź wydzierżawienie nieruchomości Gminy Miejskiej Giżycko odbywa się na podstawie przepisów o gospodarce nieruchomościami, co do zasady w formie przetargu.

Ogłoszenia o przetargach publikowane są stronie internetowej www.bip.gizycko.pl w zakładce przetargi.

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS