strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 10 lipca 2020   pogoda
media

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

LETNI SEZON INWESTYCYJNY

Drodzy Państwo! Lato w pełni, a pogoda sprzyja wypoczynkowi. Jednak lato to dla giżycczan okres wzmożonej pracy, związanej z sezonem turystycznym. Jest to pracowity okres również dla samorządu, gdyż sprzyjająca pogoda pozwala zintensyfikować prace budowlane przy wielu inwestycjach.

 

Dobiega właśnie końca budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 na Wilanowie oraz budowa odcinka ul. Szkolnej, biegnącego  przy tym obiekcie. W nowym roku szkolnym dzieci i młodzież z Wilanowa będą już mogły korzystać z hali, która oprócz funkcji sportowych będzie również spełniała rolę dydaktyczną – m.in. będzie tam funkcjonowała szkolna biblioteka. Trwają remonty w wielu giżyckich szkołach. Największą inwestycją w tym zakresie jest remont dachu Gimnazjum Nr 1 na Wilanowie. Wkrótce rozpoczniemy także budowę chodnika przy ul. Rolniczej.

Wyremontowany został parter budynku przy placu Dworcowym i uruchomiona w nim została ogólnodostępna toaleta, zaopatrzona w udogodnienia dla niepełnosprawnych i matek z małymi dziećmi oraz w kabiny prysznicowe. Obok funkcjonuje parking, na którym mogą się zatrzymywać autokary turystyczne, więc toaleta ta może z powodzeniem służyć wycieczkom. Mam nadzieję, że nie ulegnie dewastacji, tak jak przenośne toalety ustawione przez nas w mieście.

 

Rozstrzygany jest właśnie przetarg na budowę ul. Świętego Brunona wraz ze ścieżką rowerową, biegnącą od mostu zwodzonego do samego wylotu ulicy na giżycką obwodnicę przy moście na Kanale Niegocińskim oraz przetarg na zagospodarowanie samego wzgórza św. Brunona, a także przetarg na budowę kompleksu boisk „Orlik” przy Gimnazjum Nr 2. Spółka PEC doprowadziła sieć ciepłowniczą do centrum miasta w rejonie nowego pasażu, co  pozwoli na podłączenie do niej nowych budynków, które powstają w tym rejonie. W olsztyńskim Urzędzie Marszałkowskim przedłożyliśmy wniosek na dofinansowanie remontu i modernizacji mola giżyckiego – inwestycja ta pochłonie ok. 3,5 mln zł, zaś konkurs na dofinansowanie rozstrzygnięty zostanie we wrześniu br. Trwają również intensywne prace nad przygotowaniem dokumentacji do innych samorządowych przedsięwzięć inwestycyjnych.

 

Dziękuję za zaproszenia na wszelkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w Giżycku. Letnia pogoda ostatnio dopisuje, więc tym z Państwa, którzy korzystają z urlopów, życzę udanego wypoczynku i zapraszam do skorzystania z licznych imprez rozrywkowych, które odbywają się akurat w mieście.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS