strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 29 października 2020   pogoda

Przedsiębiorcy aktualności

Lodołamacze 2008

05 lutego 2008
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Rozpoczęła się III edycja Konkursu Lodołamacze 2008

dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie

 

 

Konkurs Lodołamacze to kampania społeczna mająca na celu propagowanie odpowiedzialnej polityki personalnej, otwartej na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Ideą Konkursu jest nagradzanie firm, instytucji, urzędów, pracodawców oraz osób prywatnych, którzy poprzez swoje działania przełamując stereotypy oraz bariery, walczą z niechęcią i obojętnością w stosunku do dramatycznej sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Kampanię Lodołamacze zainicjowała i prowadzi Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 

Istotą konkursu jest promocja przedsiębiorstw, które w swojej polityce personalnej są szczególnie otwarte na potrzeby osób niepełnosprawnych. Statuetka Lodołamacza, którą otrzymują zwycięzcy, ma być nagrodą i jednocześnie zachętą do tworzenia nowych miejsc pracy dla niepełnosprawnych pracowników.

 

Konkurs składa się z dwóch etapów: Regionalnego (I) i Centralnego (II). Zgłoszenia można nadsyłać do 10 marca 2008r. Po tym terminie wyłonieni zostaną zwycięzcy regionalni, którzy automatycznie kwalifikują się do Etapu Centralnego, gdzie ubiegać się będą o Statuetkę Lodołamacza.

 

W pierwszym etapie, Kapituły Regionalnego Etapu, na podstawie nadesłanych materiałów zgłoszeniowych dokonają analizy i wyłonią finalistów regionalnych laureatów w kategoriach:

  • Zakład Pracy Chronionej
  • Zakład Aktywności Zawodowej
  • Otwarty Rynek
  • Pracodawca Nieprzedsiębiorca
  • Przedsiębiorca Osoba Niepełnosprawna

Kapituły mają prawo do przyznania dodatkowych wyróżnień kandydatów do tytułów LODOŁAMACZ w kategoriach:

  • Super Lodołamacz

  • Lodołamacz Specjalny

Podobnie jak w roku ubiegłym Patronat nad przedsięwzięciem objęła małżonka Prezydenta RP Pani Maria Kaczyńska. Warmińsko-Mazurski etap konkursu objęty został patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Rozwiązanie Konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi na Wielkiej Gali LODOŁAMACZE 2008.


Więcej informacji:

www.lodolamacze.info

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS