wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt

11 lutego 2014
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Ogólnopolskie Zawody Dzieci w łyżwiarstwie szybkim „Szukamy talentów”
Finał 8 – 9 lutego 2014 w Warszawie Startowało rekordowo około 200 dzieci

Jedna setna różnicy między trzecim a czwartym miejscem w wieloboju w kategorii 11 lat chłopców. Paweł Bartczak zajął IV miejsce w Warszawie  i IV miejsce  w klasyfikacji generalnej po sezonie 2013/2014,  tak niewielka różnica i Paweł znowu miałby puchar za III miejsce jak to było w poprzednich zawodach. Trudno… jednak  udowodnił, że może powalczyć z najlepszymi w swojej kategorii, w której startowało aż 40 zawodników. Paweł poprawił swój rekord życiowy o 3 sek. na  500m.

"Jestem bardzo zadowolona ze startów moich podopiecznych, poprawili znowu rekordy życiowe. Myślimy już jak przygotować się jeszcze lepiej do następnego sezonu startowego, który rozpocznie się pierwszymi zawodami w listopadzie 2014 roku w Warszawie. Dziękujemy serdecznie lokalnym sponsorom, jak również rodzicom za ich zaangażowanie  i pomoc." - mówi giżycka trenerka Jolanta Maksymiuk.

W poniedziałek 10 lutego mieliśmy ogromne emocje podczas startu na igrzyskach olimpijskich Artura Wasia na 500 m w łyżwiarstwie szybkim. Reprezentant Polski po pierwszym biegu był na 8 miejscu, a ostatecznie zajął znakomitą 9 pozycję. Artur Nogal zajął miejsce 36. Wszystkie miejsca na podium zdobyli Holendrzy: pierwsze Michel Mulder, drugie Jan Smeekens i trzecie miejsce Ronald Mulder drugi z braci bliźniaków.