strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 6 czerwca 2020   pogoda

Aktualności

Urszula Galanty laureatką konkursu "Mali dziś, wielcy jutro"

26 czerwca 2014
dodał(a): UM Wojciech

KONKURS

"Mali dziś, wielcy jutro"

 

 

 

Z wielką dumą i radością zawiadamiamy, że  25 czerwca Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu "Mali dziś, wielcy jutro".  W gronie laureatów znajdowała się uczennica Szkoły Muzycznej w Giżycku Urszula Galanty!

 

Ula jest uczennicą klasy I w cyklu 6-letnim Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Giżycku.  Uczy się gry na skrzypcach w klasie p. Agnieszki Fromm. Uroczystość wręczenia nagród - instrumentów muzycznych od Fundacji Edu Pro Arte - odbyła sie na dużej scenie Opery Podlaskiej. Podczas wręczania realizowano program telewizyjny TVP Białystok. Więcej zdjęć  na stronie internetowej Opery.

 

 

 

 

Konkurs kierowany jest do uczniów szkół muzycznych I stopnia z województwa podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Występy uczestników rozpatrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie z klas I, II, III (cykl 6-letni), klas I i II (cykl 4-letni), a także uczniowie z klas IV, V (cykl 6-letni) oraz klas III (cykl 4-letni). Konkurs odbywał się  w trzech sekcjach: skrzypce, klarnet i flet.  Najważniejszym celem, który przyświeca temu przedsięwzięciu jest wspieranie młodych i uzdolnionych muzyków z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Nagrodą dla najzdolniejszych były instrumenty muzyczne. 

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS