strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 21 sierpnia 2019   pogoda

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 21 października 2015

Badania mammograficzne w Giżycku
2015.10.21
plac M.J. Piłsudskiego
Targi Aktywizacji Zawodowej
2015.10.21
Zespół Szkół Zawodowych
Konkurs Pięknego Czytania Sztuka Słowa "Piękno w zasięgu ręki"
2015.10.21
Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo

Badania mammograficzne w Giżycku

03 września 2015
dodał(a): UM Wojciech
Termin od:2015-10-21
Termin do:2015-10-21
Organizator:Grupa LUX MED
Miejsce:plac M.J. Piłsudskiego
Telefon:58 666 2 444 rejestracja
Www:www.mammo.pl
Zgłoś się na bezpłatną mammografię!

Masz 40 – 75 lat? Wyjątkowa możliwość dla pań nie kwalifikujących się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ. 


Mammobus w Giżycku


21 października 2015 (środa)
plac M.J. Piłsudskiego w Giżycku


Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 40 - 75 lat (panie z przedziału 40-49 lat oraz 70-75 lat do wykonania badania potrzebują skierowania lekarskiego).

W roku 2014 w mammobusach LUX MED Diagnostyka przebadało się około 240 tysięcy kobiet. Każdego miesiąca mammobusy odwiedzają około 200 miejscowości, realizując program badań przesiewowych dla pań. „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”


Bezpłatna mammografia dla pań w wieku: 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.


Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do kobiet zdrowych, które nie chorowały wcześniej na raka piersi. Otrzymywany wynik badania przesiewowego to ocenione przez dwóch lekarzy specjalistów zdjęcia rentgenowskie piersi, z krótką adnotacją – czy w piersiach występują nieprawidłowości wymagające dalszej diagnostyki czy też nie. W razie konieczności dalszej diagnostyki, list zawiera wytyczne względem sposobu postępowania. więcej Informacji o badaniach na stroniewww.mammo.pl


40 – 49 lat oraz 70 – 75 lat

Badania wykonywane są w ramach Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.


W zakresie realizowanego Projektu i zwiększenia dostępności do badań, zapewniamy paniom nie kwalifikującym się jeszcze / już do Programu finansowanego przez NFZ, bezpłatną mammografię. Wymagane jest jednak skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl


Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.


Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS