strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 2 czerwca 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 24 lipca 2009

"Oblicza Arktyki - opowieść o krajach polarnych"
2009.07.16
Izba Edukacji Przyrodniczo-Leśnej "Quercus"; ul. Dworska 10 w Giżycku
MAZURSKA FIESTA JAZZOWA
2009.07.24
Twierdza Boyen amfiteatr
Wystawa 'Egipt fotografie - Marek Sobczak' spotkanie z autorem
2009.07.04
Galeria 'Stacja Giżycko' [hol główny dworca w Giżycku]
Wystawa modelarska
2009.06.02
Twierdza Boyen koszarowiec nr 1
Puchar Mazur 2009 i uroczyste zakończenie G.T.Ż.
2009.07.24
jez. Niegocin, port regat: MBSW
GIŻYCKO MATCH RACE 2009 Regaty Pucharu Świata
2009.07.24
jez. Niegocin (plaża miejska)
GIŻYCKI TYDZIEŃ ŻEGLARSKI 2009 G.T.Ż.
2009.07.17
Giżycko jez. Niegocin, plaża miejska, port LOK i MBSW, Twierdza Boyen
Szachy Plażowe
2009.07.03
plaża miejska

MAZURSKA FIESTA JAZZOWA

15 stycznia 2009
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2009-07-24
Termin do:2009-07-24
Organizator:Giżyckie Centrum Kultury
Miejsce:Twierdza Boyen amfiteatr
Telefon:087 428 43 26
E-mail:info@gizyckiecentrumkultury.pl
Www:www.gizyckiecentrumkultury.pl

MAZURSKA FIESTA JAZZOWA


24 lipca (piątek) 2009 godz. 20.00 Twierdza Boyen
wstęp: 15zł


Bilety do nabycia w Giżyckim Centrum Kultury ul.Konarskiego 8
Rezerwacja ONLINE: www.gizyckiecentrumkultury.pl


Mazurska Fiesta Jazzowa 24 lipca 2009r. w Twierdzy Boyen rozbrzmiewać będzie klimatami starego dobrego tradycyjnego i dixielandowego jazzu
zagrają:
BLACK JAZZ WHITE- krakowsko-warszawski zespół jazzu tradycyjnego;
DIXIE COMPANY - poznańska formacja jazzu tradycyjnego;
ASOCJACJA HAGAW !!! - styl zwany happy jazzem;
i GWIAZDA: SINCOPA JAZZ BAND - KOLUMBIA


Zakończenie Fiesty Jazzowej ok. godz.24.00Sincopa Jazz Band z Kolumbii


Wystąpią:


godz. 20.00 - BLACK JAZZ WHITE, krakowsko-warszawski zespół jazzu tradycyjnego utworzony w 2008 z byłych muzyków znanych od lat na polskiej scenie jazzowej. Czarno-biały sekstet tworzą: Ryszard Kwaśniewski – cl, ss, viol, jeden z najbardziej doświadczonych muzyków dixielandowych, współzałożyciel krakowskiego Jazz Band Ball Orchestra, grał m.in. w Blues Fellows i Prowizorce, a teraz dzieli swój czas między Happy Play i Black Jazz White; Włodzimierz Szląskiewicz – as, cl, zaczynał w Paradoksie, terminował w Hagawie; Zbigniew Kmiciński – p, przez wiele lat związany był z warszawskim klubem studenckim Stodoła jako solista i akompaniator; Stanisław Piotrowski – cb, ma za sobą wieloletnie związki Hagawem, Blues Fellows i Prowizorką; Robert Barczyński – tara, perc, od połowy lat 70. niestrudzenie działa na rzecz popularyzacji tego gatunku jazzu jako muzyk, założyciel i lider tego zespołu, a także jako organizator koncertów jazzowych; Irena Gałązka – voc, z powodzeniem zamieniła niedawno repertuar popowo-rockowy na jazz tradycyjny.


godz. 20.45 -  DIXIE COMPANY–  Poznańska formacja jazzu tradycyjnego Dixie Company powstała w roku 1993 z inicjatywy puzonisty Krzysztofa Zaremby. Od tego czasu zespół zagrał kilkaset koncertów w wielu prestiżowych miejscach w kraju i za granicą. Wziął udział w programach telewizyjnych: „Muzyka Teatralna i Filmowa” Zygmunta Koniecznego, „Człowiek Roku’95”, „Viktory’95 TVP”, „Czar Par”, „Pożegnanie Lata z TVP”, „Partytura” i wielu innych. Na  specjalne zaproszenie Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Dixie Company zagrali w Pałacu Namiestnikowskim w Warszawie.


godz. 21.20 - ASOCJACJA HAGAW !!!
Zespół został założony w 1964r. Do 1970r. grał jako jedyny zespół w Polsce styl zwany happy jazzem. W 1970r. podją współpracę z Andrzejem Rosiewiczem i odszedł od czystego brzmienia jazzowego, grając typową muzykę rozrywkową z elementami jazzu. Tylko na festiwalach i w klubach jazzowych grał jazz. Po odejściu A. Rosiewicza z Hagawu, zespół powrócił, do korzeni, ponownie zaczął grać jazz.  Co pozostało z dawnego Hagawu?! Na pewno bardzo wysoki poziom muzyczny, jaki zespół reprezentuję. Zespół od wielu lat koncertuję w Europie zachodniej i jest zaliczany, do czołowych grup grających ten rodzaj jazzu. Czas na przypomnienie Hagawu polskiej publiczności, tej, która lubi stary wspaniały jazz tradycyjny, jak i tej która ceni sobie najwyższy poziom wykonywanych utworów! Z dawnego Hagawu gra do dzisiejszego dnia trębacz Stanisław Piwowarski, który grał w pierwszym składzie estradowym zespołu. W 1973r.dołączył do zespołu klarnecista Stanisław Jonak. Ci dwaj muzycy tworzą podstawę dzisiejszego Hagawu. Dla przypomnienia Zespół założył suzafonista Andrzej Snajper Jastrzębski, a oryginalną nazwę wymyślił ,nie żyjący od 13 lat główny kompozytor Hagawu, Grzegorz Brudko, który grał na bandżo.


godz. 22 00 SINCOPA JAZZ BAND- KOLUMBIA


Zespół Sincopa Jazz Band z Uniwersytetu Industrial de Santander -UIS w Kolumbii kierowany przez Janusza Kopytko powstał w 2004 r. w kolumbijskim mieście Bukaramanga. Założycielem był Janusz Kopytko. W krótkim czasie Sincopa Jazz Band uplasował się wśród najlepszych grup jazzowych tego kraju.


Aktualny skład zespołu tworzą: Joel Santos - sax sopran, Javier Parada - trąbka, Johan Gómez -puzon , Cristian Camilo Carrascal - banjo i śpiew, Leonardo Parra - perkusja i Janusz Kopytko - kontrabas, bas i przygotowanie zespołu oraz wokalistki - Maria Angelica Gutierrez, Lina Kattiana Bautista i Claudia Patricia Correa.


Pomimo tak krókiego okresu działalności Sincopa Jazz Band zagrał dotąd ponad 120 koncertów w Bukaramandze, i innych miastach Kolumbii. Sponsorowany przez Banco de la República zrealizował trzy tournee które objęły następujące miasta:: Armenia, Barranquilla, Bogotá, Buenaventura, Cali, Cartagena, Montería, Pereira, Popayán, Santa Marta, Sincelejo , Valledupar oraz wielokrotnie zaprezentował się przed publicznością wyspy San Andrés (Karaiby).


Zaangażowanie z jakim muzycy Sincopa Jazz Band interpretują jazz tradycyjny sprawia, że każdy koncert zespołu odbija się szerokim echem wśród publiczności, bez znaczenia czy jest to w małej miejscowości czy też w elitarnej sali koncertowej stołecznego miasta Bogota.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS