Mazurska Opowieść, czyli jak do szkoły zdawano

Monika Wierzbicka autorką scenariusza spektaklu słowno muzycznego Mazurska Opowieść, czyli jak do szkoły zdawano. Scenariusz powstał w ramach stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w 2021 roku.  

 

Praca nad scenariuszem była swobodną kontynuacją przedsięwzięcia Głos Dawnych Mazurów. Była też wyjątkowa, ponieważ łączyła wiedzę z różnych obszarów: nauka, kultura, historia. Informacje, które docierały do mnie, czy to przez spotkania osobiste czy historie spisane, spowodowały, iż moja wiedza na temat tego co działo się na Mazurach, jakimi ludźmi byli mieszkańcy Mazur, pogłębiła się. I nie tylko w świetle pisania scenariusza sprawiła, iż jako urodzona na Mazurach artystka będę mogła dzielić się nią na koncertach czy warsztatach -  podsumowuje na stronie projektu Monika Wierzbicka.  

 

Wspólnie z artystką zachęcamy do przeczytania scenariusza i swobodnej interpretacji. Można go potraktować jako punkt wyjścia do własnych działań. Sam scenariusz jak i materiały umożliwiające samodzielną realizację przedstawienia znajduje się na stronie projektu  

http://www.dawnapoezjamazurskawpiosence.pl/spektakl

Zapraszamy także do lektury naszego ostatniego wywiadu z Moniką Wierzbicką.

 

 

Fot.: oficjalny fb artystki