strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 20 października 2020   pogoda
media

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

MAZURSKIE CENTRUM SPORTÓW LODOWYCH

Drodzy Państwo! Na początku grudnia złożyliśmy dwa wnioski do konkursów na dotacje unijne. Pierwszy z wniosków dotyczy budowy portu pasażerskiego nad jeziorem Niegocin (Ekomarina) i są wysokie rokowania na pozyskanie środków, gdyż jest to jedyna propozycja w tym konkursie. Drugi wniosek dotyczy Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych, czyli krytego lodowiska obok Szkoły Podstawowej Nr 7. Ten wniosek ma sporą konkurencję i jeżeli odpadnie w tym konkursie, to będziemy się starali o pozyskanie środków z innych źródeł.

 

Projekt architektoniczny

Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych w Giżycku

 

Przedłużająca się z winy wyłonionego w przetargu projektanta, sprawa sztucznego lodowiska w Giżycku wreszcie ruszyła z miejsca i posiadamy już dokumentację techniczną obiektu. Będzie to mieszczące się w piętrowej, murowanej hali sztuczne lodowisko z płytą 30 m na 60 m i widownią na ok. 400 miejsc siedzących, zaopatrzone również w boksy dla zawodników oraz organizatorów zawodów, szatnie z sanitariatami, pomieszczenia techniczne i wypożyczalnie łyżew. Na piętrze budynku, oprócz pomieszczeń kierownictwa obiektu, będzie się także znajdowała kawiarnia i dwa pokoje klubowe. Budynek będzie zaopatrzony w windę i wszelkie udogodnienia dla niepełnosprawnych. Płyta lodowiska będzie przystosowana do całorocznej eksploatacji i spełniać będzie również funkcję widowiskową.

 

Przewidujemy, że budowa Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych pochłonie ok. 14 mln zł. Liczymy na pozyskanie pomocy finansowej, ale istnieje determinacja budowy tego obiektu nawet w przypadku niepowodzenia  w staraniach o środki zewnętrzne.

 

18 grudnia br. o godz. 16.00 w sali konferencyjnej UM odbędzie się sesja budżetowa, która zapewne pozwoli nam dynamiczne realizować wszelkie, przyszłoroczne plany, na którą Państwa  serdecznie zapraszam.

 

Zapraszam również do wzięcia udziału w pokazie mody z elementami odblaskowymi, który odbędzie się pod hasłem „Bądź modny – bądź bezpieczny”. 11 grudnia do GCK zaprasza nań znany kierowca rajdowy i eurodeputowany Krzysztof Hołowczyc.

 

Natomiast 12 grudnia pod moim patronatem zostanie przeprowadzona kardiologiczna  akcja profilaktyczna – „Giżycko dla serca”. Bezpłatne badania przeprowadzane będą w Klubie Seniora przy ul. Królowej Jadwigi w godz. 15.00 – 18.00.

 

Serdecznie dziękuję za zaproszenia na wszelkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w naszym mieście.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS