strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 5 czerwca 2020   pogoda

Giżycko w mediach

New7Wonders - Mazurskie Jeziora na 3. miejscu

25 maja 2009
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Mazury Cud Natury!
Mazurskie Jeziora na 3. miejscu w rankingu konkursu New7Wonders

 

W miniony piątek odbył się Ogólnopolski Dzień Głosowania na Wielkie Jeziora Mazurskie w konkursie szwajcarskiej Fundacji „New7Wonders” na Nowe 7 Cudów Natury. Głównym wydarzeniem tego dnia było głosowanie na polskich kandydatów w gmachu Sejmu RP. Swojego poparcia udzielili m.in. Premier - Donald Tusk, Marszałek Sejmu - Bronisław Komorowski, Minister Sportu i Turystyki - Mirosław Drzewiecki oraz parlamentarzyści i dziennikarze.

 

Akcja odniosła ogromny sukces, gdyż Mazury awansowały z 11. na 3. miejsce (dane 25.05.2009 r., godz. 5.00).

 

W Giżycku podczas "OTWARTEGO  GŁOSOWANIA" wszyscy chętni mogli oddać głos w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej z pomocą pracowników giżyckiej informacji turystycznej. Do zagłosowania w CPiIT przy ul. Wyzwolenia 2  w Giżycku zapraszamy również  w każdym innym terminie - dni pracy informacji!!

 

- Do końca tego etapu zostało jeszcze kilka tygodni, ale obecny wynik w rankingu pokazuje jak bardzo walczymy o to, by wejść do finału, a tym samym jeszcze bardziej wypromować nasz region w świecie – mówi Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a zarazem Przewodniczący Oficjalnego Komitetu Wspierającego Wielkie Jeziora Mazurskie w światowym plebiscycie. – Dziękuję jednocześnie wszystkim biorącym udział w głosowaniu oraz przedstawicielom mediów, którzy przekazywali informacje w Polsce o akcji.

- Nie chcemy spoczywać na laurach i zadowolić się obecnym, wysokim wynikiem – mówi Marszałek Jacek Protas. - W najbliższych dniach będziemy promować Mazury m.in. podczas obchodów Dnia Europy w Równym na Ukrainie, podczas tegorocznego Rajdu Polski w Mikołajkach, na który ma przyjechać nawet kilkaset tysięcy kibiców z całej Europy, a także podczas innych spotkań kulturalnych i sportowych w województwie – zaznacza.

Trwa Wojewódzki Konkurs na kampanię promującą Wielkie Jeziora Mazurskie przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i organizacje młodzieżowe. – Zgłosiło się już kilkadziesiąt grup z całego województwa – mówi Jacek Protas.

21 maja odbyła się w Warszawie konferencja prasowa inaugurująca Ogólnopolski Dzień Głosowania w Konkursie „7 nowych przyrodniczych cudów świata - (new7 wonders)". W spotkaniu z mediami wzięli udział m.in.: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke oraz Jarosław Słoma, Członek Zrządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Jarosław Zygmunt Dworzański, Marszałek Województwa Podlaskiego.

22 maja Polska Organizacja Turystyczna wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Komitetami Wspierającymi Wielkie Jeziora Mazurskie oraz Park w Białowieży zorganizowała „Ogólnopolski Dzień Głosowania”. Na Mazury i Białowieżę zagłosowali m.in. Premier - Donald Tusk, Marszałek Sejmu - Bronisław Komorowski, Minister Sportu i Turystyki - Mirosław Drzewiecki oraz parlamentarzyści i dziennikarze.

Informacje o Dniu Głosowania przekazały największe stacje telewizyjne w Polsce (TVN, TVN24, TVP1, TVP2, POLSAT, POLSAT NEWS), radiowe (POLSKIE RADIO, RMF, RADIO ZET) oraz prasa (GAZETA WYBORCZA, DZIENNIK, RZECZPOSPOLITA, GAZETA OLSZTYŃSKA).

Głosować można do 7 lipca 2009 roku. Po zakończeniu głosowania na nowej liście znajdzie się  77 cudów, z których eksperci pod przewodnictwem Federico Mayora, byłego dyrektora generalnego UNESCO, wybiorą 21 kandydatów. Finałowa lista zostanie ogłoszona 21 lipca 2009 roku.

Wreszcie z finałowej listy internauci, przez kolejne 2 lata, ponownie zagłosują na swoich faworytów, a w 2011 roku władze fundacji "New7Wonders" ogłoszą ostateczną listę 7 Cudów Natury.

Zapraszamy na stronę www.mazurycudnatury.pl, gdzie znajduje się link do zasad głosowania w j. polskim oraz link do głosowania na stronie Fundacji.

informacja: Gabinet Marszałka

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS