strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 6 grudnia 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 9 września 2011

BADANIA MAMMOGRAFICZNE 8-9 września
2011.09.08
plac Piłsudskiego
MAZURSKIE TARGI SPORTÓW WODNYCH 2011
2011.09.09
Stanica Wodna Stranda

MAZURSKIE TARGI SPORTÓW WODNYCH 2011

26 sierpnia 2011
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2011-09-09
Termin do:2011-09-11
Organizator:Portal mazury.info.pl, Stanica Wodna Stranda
Miejsce:Stanica Wodna Stranda
Telefon:604 423 185 Zbigniew Jatkowski
E-mail:targi@mazury.info.pl
Www:www.targi.mazury.info.pl

IV MAZURSKIE TARGI SPORTÓW WODNYCHGIŻYCKO 9-11 WRZEŚNIA 2011
Stanica Wodna Stranda nad jez. KisajnoJuż po raz czwarty w giżyckiej przystani Stranda nad jeziorem Kisajno (dawniej WDW) odbędą się Mazurskie Targi Sportów Wodnych połączone z Posezonową Giełdą Jachtów. W dniach 9-11 września 2010r (piątek-niedziela) zapraszamy wszystkich miłośników sportów wodnych na naszą imprezę. Wstęp na targi jest bezpłatny!MTSW 2010


W ubiegłorocznej edycji targów uczestniczyło 86 wystawców (łącznie ze stanowiskami 'na lądzie') z całej Polski i jeden wystawca z Litwy. Zaprezentowano 95 łodzi. Wśród zwiedzających byli m.in goście z Rosji, Niemiec, Litwy, Czech, Estonii i ze Skandynawii. Powoli impreza uzyskuje charakter międzynarodowy.


Targi odwiedziły dwie ogólnopolskie stacje telewizyjne TVN24 (transmisje na żywo) oraz TVP. Informacje o imprezie transmitowane były też w mediach lokalnych m.in. Polskie Radio Olsztyn, Radio Planeta FM (patronat medialny), telewizję kablową TeleTOP. Targi odwiedzili też przedstawiciele największych pism branżowych z Polski i zagranicy (znany w branży brytyjski magazyn Yachting World).MTSW 2010


Na targach nie zabrakło nowości, były testy jachtów premierowych, rozdano też 6 nagród w kategoriach: Premiera 2010 - MELLODY 30, Jacht żaglowy 2010 - SEDNA 30, Houseboat 2010 - HABER 20 mini REPORTER, Jacht czarterowy 2010 - MAXUS 28, Nagroda Publiczności w kategorii Jacht żaglowy 2010 - MELLODY 30 i jacht motorowy - ESCAPADE 600, a biorący udział w głosowaniu publiczności mieli szansę wylosowania nagrody w postaci czarteru jachtem.


Tuż po Targach miesięcznik Żagle zorganizował pierwszy w Polsce test porównawczy 6 jachtów na wodzie (długości 24-25 stóp: Antila 24, Aquatic 25, Maxus 24, Phobos 25, Solina 24, Mariner 24). Było to możliwe, gdyż mazurskie targi to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można 'spotkać' wszystkie testowane jachty w jednym miejscu - na wodzie.


Najdroższym jachtem na targach był ponad 11-metrowy jacht motorowy Nautiner 38 Classic produkowany w stoczni Nautiner Yachts za 427.000 zł. Amatorzy tanich zakupów mogli kupić w bardzo atrakcyjnych cenach osprzęt i kadłuby wybranych łodzi motorowych. Była też posezonowa wyprzedaż kolekcji markowej odzieży żeglarskiej. Wśród wystawców znalazła się także mobilna stacja paliw, firma specjalizująca się w dostarczaniu paliwa do portów, dużych łodzi motorowych oraz statków pasażerskich. Nie zabrakło stoiska z kajakami i rowerami wodnymi, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających.


Podczas ubiegłorocznych targów odbyła się prezentacja nowego houseboata - Haber 20 mini Reporter, porównanie dwóch systemów ogrzewania jachtowego Truma i Eberspächer (przez cały dzień na stoisku firmy OTAF), prezentacja skuteczności środków do czyszczenia kadłubów na przykładzie wyciągniętej z wody po sezonie łodzi motorowej (stoisko firmy Sail-Info), konferencja nt. nowego systemu szkoleń żeglarskich ISSA i druga nt. powstania Pętli Mazurskiej - nowego szlaku wodnego łączącego jezioro Niegocin ze Śniardwami z pominięciem kanałów, testy jachtów, a także koncert zespołu szantowego Czarna Bandera.


Mazury, to największy rynek jachtowy w Polsce. Niewątpliwą zaletą mazurskich targów jest możliwość przetestowania sprzętu na wodzie przed ewentualnym zakupem, czego nie można zrobić w tradycyjnych halach targowych.


Tym, co odróżnia Mazurskie Targi Sportów Wodnych od pozostałych tego typu imprez w Polsce jest połączenie targów z posezonową giełdą jachtów. Z uwagi na to, że prezentowany będzie także sprzęt używany - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W końcu nie każdego stać na nowości rynkowe. Zainteresowani zakupem jachtu będą mogli skorzystać na miejscu z oferty leasingu lub oceny rzeczoznawcy.


ZAPRASZAMY WIĘC NA TEGOROCZNE TARGI, KTÓRE Z PEWNOŚCIĄ BĘDĄ JESZCZE CIEKAWSZE:)

Szczegółowych informacji udziela: 
Zbigniew Jatkowski Mazury.info.pl tel. 604 423 185


informacje i zdjęcia:
www.targi.mazury.info.pl

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS