strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 28 stycznia 2021   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 11 września 2011

UROCZYSTE OTWARCIE KŁADKI NAD TORAMI
2011.09.11
Kładka przy Pasażu Portowym
MAZURSKIE TARGI SPORTÓW WODNYCH 2011
2011.09.09
Stanica Wodna Stranda

MAZURSKIE TARGI SPORTÓW WODNYCH 2011

26 sierpnia 2011
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2011-09-09
Termin do:2011-09-11
Organizator:Portal mazury.info.pl, Stanica Wodna Stranda
Miejsce:Stanica Wodna Stranda
Telefon:604 423 185 Zbigniew Jatkowski
E-mail:targi@mazury.info.pl
Www:www.targi.mazury.info.pl

IV MAZURSKIE TARGI SPORTÓW WODNYCHGIŻYCKO 9-11 WRZEŚNIA 2011
Stanica Wodna Stranda nad jez. KisajnoJuż po raz czwarty w giżyckiej przystani Stranda nad jeziorem Kisajno (dawniej WDW) odbędą się Mazurskie Targi Sportów Wodnych połączone z Posezonową Giełdą Jachtów. W dniach 9-11 września 2010r (piątek-niedziela) zapraszamy wszystkich miłośników sportów wodnych na naszą imprezę. Wstęp na targi jest bezpłatny!MTSW 2010


W ubiegłorocznej edycji targów uczestniczyło 86 wystawców (łącznie ze stanowiskami 'na lądzie') z całej Polski i jeden wystawca z Litwy. Zaprezentowano 95 łodzi. Wśród zwiedzających byli m.in goście z Rosji, Niemiec, Litwy, Czech, Estonii i ze Skandynawii. Powoli impreza uzyskuje charakter międzynarodowy.


Targi odwiedziły dwie ogólnopolskie stacje telewizyjne TVN24 (transmisje na żywo) oraz TVP. Informacje o imprezie transmitowane były też w mediach lokalnych m.in. Polskie Radio Olsztyn, Radio Planeta FM (patronat medialny), telewizję kablową TeleTOP. Targi odwiedzili też przedstawiciele największych pism branżowych z Polski i zagranicy (znany w branży brytyjski magazyn Yachting World).MTSW 2010


Na targach nie zabrakło nowości, były testy jachtów premierowych, rozdano też 6 nagród w kategoriach: Premiera 2010 - MELLODY 30, Jacht żaglowy 2010 - SEDNA 30, Houseboat 2010 - HABER 20 mini REPORTER, Jacht czarterowy 2010 - MAXUS 28, Nagroda Publiczności w kategorii Jacht żaglowy 2010 - MELLODY 30 i jacht motorowy - ESCAPADE 600, a biorący udział w głosowaniu publiczności mieli szansę wylosowania nagrody w postaci czarteru jachtem.


Tuż po Targach miesięcznik Żagle zorganizował pierwszy w Polsce test porównawczy 6 jachtów na wodzie (długości 24-25 stóp: Antila 24, Aquatic 25, Maxus 24, Phobos 25, Solina 24, Mariner 24). Było to możliwe, gdyż mazurskie targi to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można 'spotkać' wszystkie testowane jachty w jednym miejscu - na wodzie.


Najdroższym jachtem na targach był ponad 11-metrowy jacht motorowy Nautiner 38 Classic produkowany w stoczni Nautiner Yachts za 427.000 zł. Amatorzy tanich zakupów mogli kupić w bardzo atrakcyjnych cenach osprzęt i kadłuby wybranych łodzi motorowych. Była też posezonowa wyprzedaż kolekcji markowej odzieży żeglarskiej. Wśród wystawców znalazła się także mobilna stacja paliw, firma specjalizująca się w dostarczaniu paliwa do portów, dużych łodzi motorowych oraz statków pasażerskich. Nie zabrakło stoiska z kajakami i rowerami wodnymi, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających.


Podczas ubiegłorocznych targów odbyła się prezentacja nowego houseboata - Haber 20 mini Reporter, porównanie dwóch systemów ogrzewania jachtowego Truma i Eberspächer (przez cały dzień na stoisku firmy OTAF), prezentacja skuteczności środków do czyszczenia kadłubów na przykładzie wyciągniętej z wody po sezonie łodzi motorowej (stoisko firmy Sail-Info), konferencja nt. nowego systemu szkoleń żeglarskich ISSA i druga nt. powstania Pętli Mazurskiej - nowego szlaku wodnego łączącego jezioro Niegocin ze Śniardwami z pominięciem kanałów, testy jachtów, a także koncert zespołu szantowego Czarna Bandera.


Mazury, to największy rynek jachtowy w Polsce. Niewątpliwą zaletą mazurskich targów jest możliwość przetestowania sprzętu na wodzie przed ewentualnym zakupem, czego nie można zrobić w tradycyjnych halach targowych.


Tym, co odróżnia Mazurskie Targi Sportów Wodnych od pozostałych tego typu imprez w Polsce jest połączenie targów z posezonową giełdą jachtów. Z uwagi na to, że prezentowany będzie także sprzęt używany - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W końcu nie każdego stać na nowości rynkowe. Zainteresowani zakupem jachtu będą mogli skorzystać na miejscu z oferty leasingu lub oceny rzeczoznawcy.


ZAPRASZAMY WIĘC NA TEGOROCZNE TARGI, KTÓRE Z PEWNOŚCIĄ BĘDĄ JESZCZE CIEKAWSZE:)

Szczegółowych informacji udziela: 
Zbigniew Jatkowski Mazury.info.pl tel. 604 423 185


informacje i zdjęcia:
www.targi.mazury.info.pl

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS