strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 20 kwietnia 2021   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 1 sierpnia 2015

MAZURY AIRSHOW Pokazy lotnicze nad jez. Niegocin

19 stycznia 2015
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2015-08-01
Termin do:2015-08-02
Organizator:Aeroklub Krainy Jezior, współpraca Miasto Giżycko
Miejsce:plaża miejska, jez. Niegocin
Www:www.mazuryairshow.pl

Zapraszamy na coroczne święto lotnictwa!
MAZURY AIRSHOW 2015


1-2 sierpnia 2015 (sobota - niedziela)
Giżycko plaża miejska, jez. Niegocin


WSTĘP WOLNYExtra 200 [D-EEMT] Pilot: Uwe Zimmermann fot. Michał Suliński mazuryairshow.pl


Zapraszamy na jedyne takie pokazy lotnicze! Co roku imprezę odwiedza osobiście astronauta gen. Mirosław Hermaszewski. Pokazy tradycyjnie komentować będzie Tadeusz Sznuk. W tym roku nowości: AirShow Radio 90,1 MHz oraz Studio TV Mazury AirShow i pokazy na żywo w telewizji, internecie, na laptopie, tablecie, czy smartfonie. Transmisję jednej z największych cywilnych imprez lotniczych w Polsce i jedynych tego typu pokazów w Europie zapewnia Multimedia Polska. Wystarczy wejść w dniu pokazów na dedykowaną stronę www.mas2015.pl lub airshow.gizycko.pl. Można też pobrać specjalny QRcode.
Dodatkowo, wszyscy abonenci operatora mogą śledzić wydarzenie na kanale aMazing (kanał 30 na dekoderach cyfrowych Multimedia Polska). Harmonogram transmisji: sobota 1.08 od 11.30 do 18.30, niedziela 2.08 od 10.30 do 14.30. To kilkanaście godzin programu ze studia na żywo w Giżycku z tarasu widokowego nad Niegocinem oraz z lotniska Wilamowo, 8 godzin transmisji pokazów lotniczych z komentarzem Tadeusza Sznuka, rozmowy z pilotami, wywiady z ciekawymi gośćmi pokazów, prezentacja samolotów, rozmowy o wieloletniej historii Mazury AirShow, ciekawostki z Giżycka i Krainy Wielkich Jezior Mazurskich oraz specjalnie przygotowane filmy lotnicze.


Widzowie na całym świecie obejrzą zapierające dech w piersiach indywidualne i zespołowe ewolucje wykonywane nad jeziorem Niegocin w Giżycku. Zobaczą także przygotowania, start i lądowania pilotów na lotnisku Kętrzyn Wilamowo. Będzie to też okazja do „spotkania się” z Mistrzami Polski i Świata w Akrobacji Samolotowej. Widzowie TV Mazury AirShow będą też mieli okazję posłuchać rozmów z przedstawicielami Sił Powietrznych, którzy podczas wydarzenia zaprezentują swoich najlepszych pilotów i maszyny – w tym m.in. samolot transportowy C130 Hercules oraz Su- 22. Multimedia Polska przygotowały dla widzów Mazury AirShow2015 specjalne niespodzianki. Na stoisku operatora młodsi i ci nieco starsi uczestnicy wydarzenia będą mogli m.in. spróbować swoich sił w sterowaniu ufo czy też oddać się w ręce klauna malującego twarze i zamienić się w ulubioną bajkową postać.Dakota-DC-3 "Daisy" [SE-CFP] Team: Flygande Veteraner
fot. Andrzej Rogucki mazuryairshow.pl


"To jedyne takie pokazy lotnicze w tej części Europy, które:
...odbywają się nad taflą jeziora
...można podziwiać z plaży, molo, koca, ławki, kajaka, łodzi, statku
...umożliwiają całkowicie darmowy wstęp dla widzów
...dają dostęp zarówno do pokazów, jak i obejrzenia z bliska startów i lądowań
...organizowane są przez pasjonatów dla pasjonatów i ich przyjaciół
...odwiedza co roku osobiście astronauta gen. Mirosław Hermaszewski
...mają najdłuższą w kraju 16-letnią, nieprzerwaną tradycję corocznego show"


"Przez ostatnie 16 lat nasze AirShow gościło 1106 statków powietrznych,
które wykonały łącznie 4112 operacji lotniskowych,
aby przez 8070 minut przelatując dystans 27000 kilometrów
dostarczyć wrażeń dla ponad 620000 widzów.
To tak, jakby mieszkańcy 21 miast takich jak Giżycko oglądali NON-STOP przez
ponad 5 dni i nocy samolot, który okrążył w tym czasie kulę ziemską wzdłuż
równoleżnika przecinającego linię pokazów Mazury AirShow.
I, ku naszej satysfakcji, im się to ciągle nie nudzi!"
mazuryairshow.pl


Zapraszamy na widowiskowe pokazy lotnicze nad jeziorem Niegocin w Giżycku! To jedyne tego rodzaju pokazy w Europie! Największe cywilne pokazy lotnicze w Polsce, realizowane w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Akrobacje indywidualne i zespołowe, przeloty nowoczesnych maszyn nowoczesnych maszyn transportowych i wielozadaniowych oraz samolotów zabytkowych, na których latali piloci podczas I i II wojny światowej. Wielką atrakcją są wodowania i starty wodnopłatów. Przez dwa dni tak dużych i jedynych tego typu pokazów oglądanie jest bezpłatne dla kilkudziesięciu tysięcy widzów zgromadzonych na plaży miejskiej w Giżycku, falochronie portu, brzegach wokół jeziora Niegocin, statkach i jachtach.


O KTÓREJ?

SOBOTA 1.08.2015
11.20-11.40 Ceremonia oficjalnego otwarcia Mazury AirShow 2015 (Amfiteatr w Giżycku na plaży miejskiej)
12.00 -14.00 pierwszy blok pokazów
16.00-18.00 drugi blok pokazów
W sobotę podczas pokazów specjalny akcent z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - Godzina "W" 1 sierpnia 17.00
Tradycyjnie, jak co roku, pierwszy dzień pokazów zakończy pokaz sztucznych ogni. Zapraszamy sobota godz. 22.00 Giżycko plaża miejska.
NIEDZIELA 2.08.2015
11.00-14.00 finałowy blok pokazów lotniczych
14.30-15.00 uroczyste zakończenie Mazury AirShow 2015 (Amfiteatr Giżycko)


www.mazuryairshow.pl      www.gizycko.pl


Imprezy towarzyszące Mazury AirShow
1 sierpnia Giżyckie Show Kabaretowe
Twierdza Boyen
2 sierpnia Warsztaty budowy modeli szybowców swobodnie latających "Smyki na start" Port Ekomarina


Impreza przyciąga do Giżycka rok rocznie 100 tys. widzów! Na mazurskiej imprezie goszczą zawsze najlepsi piloci - Mistrzowie Polski i Świata, zespoły pokazowe i indywidualni akrobaci. Podziwiać można najnowocześniejsze samoloty ale i zabytkowe konstrukcje, nawet z początków XX wieku. Na pokazach w Giżycku można było zobaczyć i usłyszeć:) myśliwce wojskowe F-16. Pokazy tradycyjnie komentuje Tadeusz Sznuk. Mazury Airshow to impreza pod wieloma względami wyjątkowa. Pokazy odbywają się w niecodziennej i pięknej mazurskiej scenerii, gdzie brzegi jeziora stanowią naturalny amfiteatr dla publiczności zapewniając świetną widoczność. Tafla jeziora jest doskonałym lądowiskiem dla maszyn, które rzadko goszczą na pokazach, dla wodnosamolotów czyli dla latających łodzi i samolotów-amfibii. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Mazury AirShow to jedyne tej wielkości pokazy lotnicze, które można oglądać całkowicie za darmo. Wielką atrakcją jest oczywiście wystawa statyczna samolotów na lotnisku Kętrzyn Wilamowo. Imprezie towarzyszyć będą Odlotowe wakacje, czyli Otwarte Warsztaty Budowy Modeli Szybowców „Smyki na Start” w Porcie Ekomarina i występy kabaretów w Twierdzy Boyen. Warto dodać, ze Mazury AirShow zdobyły główne trofeum w konkursie Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur w kategorii wydarzenie.UWAGA! Czasowa zmiana w organizacji ruchu na ul. Kolejowej (od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego) w dniach 1 – 2 sierpnia 2015 r.


W związku z przewidywanym przyjazdem dużej liczby osób, zainteresowanych pokazami lotniczymi „Mazury AirShow” 2015 r., w dniu 1 sierpnia 2015 r. (sobota) od godz. 8.00. na odcinku ul. Kolejowej wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Na odcinku (od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego) zostanie wyznaczony jeden kierunek ruchu z wjazdem od ul. Wyzwolenia i możliwością zaparkowania pojazdu przy prawej krawędzi jezdni (po stronie torów kolejowych). Czasowa organizacja ruchu przewiduje zakaz postoju na jezdni ul. Kolejowej – przy lewej krawędzi jezdni na odcinku od ul. Wyzwolenia do ul. Dąbrowskiego. Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona po zakończeniu pokazów lotniczych w dniu 2 sierpnia 2015 r. (niedziela) po godzinie 17.00.
Przyjazd na pokazy lotnicze z chęcią zaparkowania pojazdu w pobliżu plaży na ul. Kolejowej, wyłącznie od strony: ul. Owsianej, ul. Unii Europejskiej, ul. Wyzwolenia.
Przypominamy o parkingach płatnych w godzinach od 9.00 do 18.00:
· parking przy ul. Owsianej – Wodnej,
· parking przy Pl. Andrzeja „Balona” Tarasiewicza.
Parking bezpłatny przy ul. Kolejowej – Żeglarskiej (z wjazdami od ul. Kolejowej).


Nasz przepis na Twój weekend 1-2 sierpnia… to tylko  „Mazury AirShow 2015”


Od ponad 16 lat dowodzimy, że samoloty, odrobina widoku nieba, gorący piasek i fale jezioro to doskonała receptura dla wszystkich pragnących aktywnego wypoczynku w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.  W pierwszy sierpniowy weekend przedstawimy niezwykłych podniebnych artystów w swoich latających maszynach. Jedno jest pewne atrakcji i emocji nie zabraknie….


GDZIE?

Lotnisko Kętrzyn-Wilamowo - wystawa statyczna, miejsce przygotowań, startów i lądowań naszych wspaniałych gości  oraz będzie możliwość poznania pilotów z bliska.
Giżycko  – plaża miejska, giżyckie molo, na jachtach, statkach i brzegach jeziora Niegocin relaksując się będzie można podziwiać kunszt pilotów  samolotów uczestniczących w pokazach lotniczych jak i wodnosamolotów lądujących  na tafli jeziora. Wszystko to okraszone wspaniałą komentatorską narracją wspaniałego dziennikarza ale i pilota Tadeusza Sznuka (obecnie prowadzący programu „Jeden z dziesięciu”).KTO?

W tym roku swoją obecność zapowiedzieli znani na całym świecie piloci akrobacyjni: Uwe Zimmermann, Radka Machova w nowej formacji Pterodactyl Flight była liderka zespołu akrobacyjnego The Flying Bulls w rekonstrukcji walki w powietrzu (na replikach dwóch samolotów Sopwith 1½ Strutter oraz Fokker E-III ). Naszym gościem w pierwszy sierpniowy weekend będzie również wspaniały pilot akrobacyjny Marek Choim – uczestnik Mistrzostw Polski w Akrobacji Samolotowej, który wykona dla naszych widzów program specjalny. Pojawią się przedstawiciele Sił Powietrznych, którzy zaprezentują swoich najlepszych pilotów i maszyny. Zawita samolot transportowy C130 Hercules oraz Su- 22 w przelocie nad jeziorem Niegocin w Giżycku. Będzie możliwość obejrzenia dwóch śmigłowców PZL SW-4 „Puszczyk” polskiej produkcji, które zaprezentują się nad jeziorem Niegocin oraz na wystawie statycznej na lotnisku Wilamowo. Podczas Mazury AirShow 2015 nie może zabraknąć wodnosamolotów. Mazurskie jeziora to znakomite miejsce do zaprezentowania umiejętności tych maszyn w tym roku zaprezentuje się m.in. Piper PA-18, którego właścicielem jest przesympatyczna para z Niemiec oraz nietypowy wodnosamolot United Consultants / STOL UC-1 „Twin Bee” taki sam jaki „zagrał” w filmie „Człowiek ze złotym pistoletem” z Rogerem Moore w roli głównej. Na zaproszenie organizatorów na Mazurach w pierwszy sierpniowy weekend pojawi się również Formacja 3AT3 z Aeroklubu Warszawskiego.


CO ZABRAĆ?

Piloci przyjeżdżają na nasze pokazy perfekcyjnie przygotowani, dlatego  nie bądźmy  gorsi i zabierzmy ze sobą: odpowiednią ilość wody do pica, czapkę/kapelusz, który skutecznie ochroni przed słońcem, okulary przeciwsłoneczne, aparat fotograficzny lub kamerę a co najważniejsze  dobry filtr UV do ciała. Nie zapomnijmy o dobrym humorze i gronie przyjaciół, z którymi spędzimy   czas podziwiania mazurskich pokazów lotniczych!!


NOWOŚĆ!

Podczas tegorocznych pokazów lotniczych zostanie uruchomione AirShow Radio, które będzie nadawało transmisję komentarza Tadeusza Sznuka na częstotliwości 90,1 MHz ! Oprócz transmisji radiowej w tym roku w wyniku pewnego uporu Stanisława Tołwińskiego  (organizatora pokazów) i współpracy z Multimedia Polska zostanie uruchomiona transmisja on – line z przebiegu pokazów! Dzięki wygenerowanemu QRcode przez Multimedia Polska – partnera Mazury AirShow, będzie możliwość oglądania podniebnych wyczynów na smartfonie oraz tablecie. By z tej możliwości skorzystać, należy się przygotować przez ściągnięcie aplikacji do skanowania QRcode co umożliwi oglądanie transmisji na żywo, nawet na całym świecie!


Więcej na mazuryairshow.pl oraz lotniskoketrzyn.pl w zakładce Mazury AirShow.TS11, Team: Biało-Czerwone Iskry fot. Chris Lab mazuryairshow.pl


KONTAKT W SPRAWIE STOISK na Mazury AirShow tel. 503 444 655
-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS