strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 23 sierpnia 2019   pogoda

Aktualności

MAZURY CUD NATURY - promujemy Mazury w konkursie 7 CUDÓW NATURY

06 lutego 2009
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

 
WIELKIE JEZIORA MAZURSKIE KANDYDUJĄ DO MIANA
ŚWIATOWEGO CUDU NATURY

 

ODDAJ SWÓJ GŁOS

 

Mazurscy samorządowcy spotkali się 6 lutego 2009r. w Ogonkach k. Węgorzewa, by omówić pomysły i możliwości wspólnego działania na rzecz promocji Mazur w konkursie 7 Cudów Natury. Nominacja Wielkich Jezior Mazurskich do tak prestiżowego konkursu to wielkie wyróżnienie i szansa, którą trzeba wykorzystać.

 


— Spotkanie samorządowców służyło do przedstawienia swoich pomysłów i przemyśleń jak wykorzystać taką okazję do promocji regionu — mówi Jolanta Piotrowska, burmistrz Giżycka. — Padały różne pomysły. Zaproponowałam zorganizowanie ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży. Przyjęliśmy hasło dla całej akcji "Mazury cud natury".

 

Samorząd województwa zabezpieczył już 50 tys. złotych na działania promocyjne. Obecnie trwają prace nad opracowaniem strategii promocji jezior w mediach regionalnych i ogólnopolskich. Celem wszystkich działań ma być dotarcie z informacją do jak największej liczby odbiorców w kraju, jak również do rozproszonej po świecie Polonii, która mogłaby propagować akcję w swoich środowiskach.

 

W spotkaniu udział wzięło ponad 20 burmistrzów i wójtów oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, koordynującego działalania promocyjne. Zawiązany został Oficjalny Komitet Wsparcia kandydatury Wielkich Jezior Mazurskich, pod przewodnictwem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacka Protasa. Kolejne spotkanie samorządowców odbędzie w Giżycku.

 

Organizatorem plebiscytu jest szwajcarska fundacja New 7 Wonders, która dwa lata temu przeprowadziła głosowanie na 7 Cudów Architektury. Polskę reprezentują właśnie Wielkie Jeziora Mazurskie i Puszcza Białowieska wraz z częścią znajdującą się na terenie Białorusi. Mazurskie jeziora i puszcza są na liście 261 kandydatów pretendujących do miana światowego cudu natury.

 

Zachęcamy wszystkich do głosowania!!

 

warto zobaczyć:

informacje o konkursie, zasady głosowania, artykuły w mediach i Internecie

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS