strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 19 sierpnia 2019   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2009

MAZURY CUDEM ŚWIATA?

2.02.2009

 

Drodzy Państwo! Wielkie Jeziora Mazurskie kandydują do miana jednego z siedmiu cudów światowej natury. W ogłoszonym przez międzynarodową instytucję konkursie do drugiego etapu przeszły dwa polskie regiony: Puszcza Białowieska i nasze jeziora. Aby stać się oficjalnym „cudem światowej natury”, musimy w internetowym głosowaniu pokonać 260 kandydatów z całego świata, wśród których są takie przyrodnicze perełki jak wodospad Niagara, czy Amazonka. Oczywiście, giżycki samorząd ze wszystkich sił wspiera kandydaturę naszego regionu i gorąco namawiam Państwa do oddania głosu na Wielkie Jeziora Mazurskie. Na głównej stronie naszej witryny internetowej www.gizycko.pl znajdziecie Państwo polskojęzyczną instrukcję, opisującą sposób głosowania oraz link, umożliwiający oddanie głosu. Głosowanie trwa do 7 lipca br. Zachęcam do głosowania, bowiem nasze jeziora są na pewno godne tytułu jednego z 7 Cudów Świata.

 

Rozstrzygnięty został konkurs na „Świąteczną Dekorację w Giżycku 2008/2009”. Do konkursu zgłosiło się 14 podmiotów; 11 w kategorii balkonów i posesji osób fizycznych oraz 3 w kategorii obiektów firm, instytucji i witryn sklepowych. Komisja konkursowa premiowała wygląd dekoracji świątecznych za pomocą odpowiedniej skali punktowej. W kategorii osób fizycznych pierwsze miejsce zdobył Jan Brysacz (1500 zł), drugie – Wojciech Iwaszkiewicz (1100 zł), a trzecie – Marzena Bilecka (700 zł). Przyznano też trzy wyróżnienia po 400 zł, które otrzymują: Joanna Hampel, Jerzy Imiela i Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Traugutta 3, zgłoszona w imieniu mieszkańców przez Panią Irenę Lachowicz. W kategorii instytucjonalnej pierwszą i jedyną nagrodę w wys. 1000 zł uzyskała Eliza Prewejnis – Mała Galeria Dekoracyjna ArtDom, zaś wyróżnieniem w wysokości 500 zł uhonorowany został sklep mięsny, zgłoszony do konkursu przez Panią Jadwigę Gładczuch. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratuluję.

 

Przypominam, że już niedługo – 9 lutego br. – upływa termin składania wniosków na granty w dziedzinie pomocy społecznej, zdrowia, kultury i sportu. Natomiast do 27 lutego br. dyrektorzy giżyckich szkół podstawowych i gimnazjów przyjmować będą wnioski na granty dofinansowujące tzw. zajęcia pozalekcyjne. Należy nadmienić, iż zawartość merytoryczna projektów w obu konkursach może obejmować również przedsięwzięcia związane z obchodami millenijnymi św. Brunona.

 

Serdecznie dziękuję za zaproszenia na wszelkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w naszym mieście w upływającym tygodniu.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS