strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 23 sierpnia 2019   pogoda

Giżycko w mediach

Mazury na 1. miejscu w konkursie na Nowe 7 Cudów Natury

05 lipca 2009
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Mazury Cud Natury!
Mazury na 1. miejscu w konkursie na Nowe 7 Cudów Natury

 

Głos na Wielkie Jeziora Mazurskie można oddać do 7 lipca do godz. 23.59.

W Giżycku można zagłosować

w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej

przy ul. Wyzwolenia 2 (do godz. 18.00), z pomocą pracowników.

Można też samodzielnie zagłosować  w jednej z dwóch stref,

bezprzewodowego dostępu do Internetu

hot-spot w Giżycku: na plaży miejskiej i w okolicach mostu obrotowego.


Szwajcarska Fundacja „New7Wonders”, organizator światowego konkursu na Nowe 7 Cudów Natury, ogłosiła dziś (5.07.2009 roku) o godz. 15.00  (polskiego czasu), że Wielkie Jeziora Mazurskie znalazły się na pierwszym miejscu w kategorii „krajobrazy i formacje polodowcowe”. Do końca obecnej fazy plebiscytu, w której okaże się którzy z 261 kandydatów przyjdą do półfinału, zostało tylko dwa dni.

- Bardzo się cieszę z tego wyniku, tym bardziej że widzimy pozytywne  efekty naszego udziału w tej światowej zabawie, która stała się już wielką kampanią promocyjną naszego regionu – mówi Jacek Protas, Marszałek, Województwa Warmińsko-Mazurskiego i jednocześnie Przewodniczący Oficjalnego Komitetu Wspierającego kandydaturę Wielkich Jezior Mazurskich w konkursie.

Jeszcze do wczoraj (04.07.2009 r.) mazurskie jeziora były na miejscu 2. Prawie do północy trwało głosowaniu w E-busie podczas XV Nocy Świętojańskiej w Kruklankach k. Giżycka (woj. warmińsko-mazurskie) – największej plenerowej imprezie mniejszości narodowych na Warmii i Mazurach. Również wczoraj swój głos mogli oddać uczestnicy II Kiermaszu Warmińskiego „Wrota Warmii” w Bałdach k. Olsztyna (woj. warmińsko-mazurskie).

Głos na Wielkie Jeziora Mazurskie można oddać do 7 lipca do godz. 23.59. Dwa dni później przedstawiciele New7Wonders ogłoszą, które propozycje przejdą do półfinału konkursu – po 11 kandydatów z każdej z 7. kategorii. 21 lipca o godz. 13.07 (polskiego czasu) specjalne jury Fundacji „New7Wonders” przedstawi finalistów konkursu.

Kilka dni temu, Bernard Weber, prezes i założyciel, zmienił nieco zasady konkursu. Do finału przejdzie aż 28 kandydatów, a nie jak dotychczas podawano – 21. Mazury mają więc realną szansę wejść do ostatniego etapu konkursu.
 

Na Wielkie Jeziora Mazurskie można głosować na stronie:
www.MazuryCudNatury.org

 

informacja: Gabinet Marszałka

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS