strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 25 maja 2020   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2009

MAZURY W FINALE „NEW 7 WONDERS”

22.07.2009

 

Drodzy Państwo!

Jurorzy szwajcarskiej fundacji „New 7 Wonders” zakwalifikowali Wielkie Jeziora Mazurskie do finału konkursu na „Nowe 7 Cudów Natury”. Tę radosną informację otrzymaliśmy 21 lipca br. o godz. 14:07. Od tego momentu zaczęło się też nowe głosowanie, które potrwa do 2011 r. i wyłoni 7 nowych „cudów świata”.

 

A wszystko zaczęło się od tego, że nasz region znalazł się wśród 261 najpiękniejszych i najoryginalniejszych miejsc na świecie, wytypowanych do konkursu. Dzięki głosom internautów Mazury przeszły do półfinału i w kategorii „krajobrazy i formacje polodowcowe” znalazły się na czele rankingowej listy wśród 71 półfinalistów z całego świata (z Polski do półfinału dostała się również Puszcza Białowieska, klasyfikowana w kategorii – „parki narodowe i rezerwaty przyrody”). 7 lipca br. internetowe głosowanie zakończono i do pracy przystąpili jurorzy, którzy zakwalifikowali Mazury do grona 28 finalistów konkursu. W ten sposób nasz region znalazł się wśród 28 najoryginalniejszych i najpiękniejszych miejsc na świecie, ukształtowanych w naturalny sposób przez przyrodę. Teraz znowu głosowanie internautów wyłoni ostatecznie 7 nowych, najcudowniejszych miejsc na świecie, a Wielkie Jeziora Mazurskie mają wielką szansę znalezienia się w tej prestiżowej siódemce.

 

Nie będzie to sprawą łatwą, gdyż będziemy konkurowali z tak wspaniałymi i popularnymi na całym świecie miejscami, jak m.in.: dorzecze Amazonki, wyspy Galapagos, góra Kilimandżaro, Wielka Rafa Koralowa, Kanion Colorado czy najwyższy wodospad świata – Salto del Angel, ale samo znalezienie się w takim gronie przydaje Mazurom wiele zaszczytu i prestiżu. Nie bez znaczenia jest też promocyjne tło takiej sytuacji – oto w czasie najbliższych dwóch lat, kiedy będzie trwało głosowanie mające wyłonić zwycięzców, Wielkie Jeziora Mazurskie będą ciągle wymieniane wśród tak popularnych i wspaniałych miejsc, jak wyżej podane.

 

Może to sprawić, że wiele osób na całym świecie zapragnie zobaczyć nasz region i odwiedzi nas w celach turystycznych. Do bardzo pozytywnych objawów zaliczyłabym też współpracę mazurskich samorządów lokalnych oraz samorządu wojewódzkiego (marszałek województwa Pan Jacek Protas przewodniczył specjalnemu komitetowi, który działał na rzecz głosowania), która zaistniała przy okazji konkursu „New 7 Wonders”, a teraz ma jeszcze szansę rozwinięcia we wspólnych przedsięwzięciach w ramach udziału w finale. Wielkie podziękowania i ukłony do samej ziemi należą się też wszystkim internautom, którzy oddali głosy na nasz piękny region i sprawili, że znalazł się w gronie światowych finalistów. Wspaniale w ramach promocji konkursu i naszej kandydatury współpracowały również media, którym już teraz serdecznie dziękuję!

 

Jednocześnie pragnę zachęcić do dalszego głosowania, które już można realizować (szczegóły na stronie www.gizycko.pl lub www.mazurycudnatury.pl). Szansa jest wielka – prosimy o Wasze głosy!

 

Serdecznie dziękuję za zaproszenia na wszelkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w mijającym tygodniu w naszym mieście.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS