strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 19 kwietnia 2021   pogoda
media

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2016

MIASTO POZYSKAŁO FUNDUSZE NA MUR CARNOT’A

"BIULETYN INFORMACYJNY URZĘDU MIEJSKIEGO"
treść biuletynu informacyjnego .pdf

3.03.2016

 

 

Szanowni Mieszkańcy, ten rok rozpoczyna się wyjątkowo dobrymi informacjami. Właśnie dowiedzieliśmy się, że otrzymaliśmy dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na przeprowadzenie prac konserwatorskich i budowlanych muru Carnot’a Twierdzy Boyen. Dotyczy to odcinka, gdzie wymagane są najpilniejsze prace. Będzie to pierwszy etap naprawy muru.  Obecnie opracowywana jest dokumentacja projektowa na prace konserwatorskie oraz budowlane, a po uzyskaniu decyzji od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, miasto przeprowadzi przetarg na wykonanie inwestycji. Projekt ma zakończyć się pod koniec listopada. Całkowita wartość to 400 053 zł,  z czego dofinansowanie wynosi 300 tys. zł. Wniosek do Programu „Dziedzictwo kulturowe – priorytet 1 – Ochrona Zabytków” opracowało i złożyło Biuro Projektów Urzędu Miejskiego w Giżycku.

 

 

W tym roku w ramach projektu współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odrestaurowana zostanie Brama Kętrzyńska i część muru Carnot’a Twierdzy Boyen.

Fot. archiwum UM Giżycko

 

Miło nam poinformować, że 29 lutego odbyło się pierwsze losowanie nagród w ramach akcji "Czyste Giżycko – pokaż klasę, posprzątaj po swoim psie". Pierwszą nagrodę zdobyła Pani Anna Babkiewicz, druga przypadła Pani Bożenie Wieliczko, a trzecia powędruje do Pani Krystyny Mościckiej. Przypominamy, że akcja trwa cały rok, szczegóły poniżej w biuletynie, na stronach gizycko.pl i mojegizycko.pl oraz u Strażników Miejskich. Serdecznie dziękujemy naszym Mieszkankom i wszystkim sprzątającym po swoich psach, za dbanie o czystość Giżycka.

 

Mamy również dobre wieści aż z Kataru, gdzie drużyna Flyhigh z Giżycka zdobyła tytuł Mistrzów Świata w Olimpiadzie Kreatywności! To kolejny sukces naszej zdolnej młodzieży. Gratulujemy serdecznie uczniom i trenerom!

 

Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Burmistrz Giżycka

i pracownicy Urzędu Miejskiego

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS