wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w kl. Monotyp XV

07 lutego 2013
dodał(a): UM Sebastian

2-4 lutego 2013 r.

W dniach 02-04 lutego Rydzewo było po raz kolejny gospodarzem najważniejszej imprezy bojerowej w klasie Monotyp XV w Polsce. Mistrzostwa rozegrano na Jeziorze Niegocin z bazą w Gospodzie pod Czarnym Łabędziem. Do mistrzostw zgłosiło się 8 załóg w tym załogi z Niemiec, Holandii i Estonii. Pierwszego dnia zawodów przy wietrze 4-5 m/s długości tarasy około 2 km rozegrano 4 wyścigi. Warunki lodowe podczas pierwszego dnia były wymagające od zawodników, przydatne były umiejętności jazdy po twardym torze z pasami trzymającej kaszy. Po 4 wyścigach ślizgi wróciły do portu przy Gospodzie. Drugiego dnia przy pięknej pogodzie wiatr wzrósł do 5-6 m/s rozegrano 5 wyścigów.

Międzynarodowym Mistrzem Polski została załoga P-10 Jerzy Nowakowski/Jerzy Gulbicki z Gospody pod Czarnym Łabędziem reprezentujący klub MBSW Giżycko, drugie miejsce wywalczyła załoga Holenderska H-30 Spass Ernst /Schutte Dan na trzeciej pozycji uplasowała się załoga P-15 Łukasz Jedlińśki/Andrzej Jedliński.
Mistrzostwa Polski, bez klasyfikacji załóg zagranicznych, I miejsce P-10 J. Nowakowski /J. Gulbicki, II miejsce P-15 Ł. Jedlińśki / A. Jedliński III miejsce załoga P-5 K. Konarzewski / A. Paszek

Po wielu latach Polska załoga zdobyła tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski. Organizatorzy dziękują za pomoc i wsparcie podczas organizacji Mistrzostw Polski Wójtowi Gminy Miłki, sędziom oraz kibicom