strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 28 lutego 2021   pogoda

Aktualności

Międzynarodowy Jarmark Folkloru w Węgorzewie i Dni Sztynortu

27 lipca 2015
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Węgorzewo sierpień tradycyjnie wita Międzynarodowym Jarmarkiem Folkloru. To największe spotkanie z autentycznym folklorem w Polsce północno-wschodniej, organizowane już po raz 38.

 

Podczas imprezy odbywają się pokazy rzemiosł tradycyjnych: kowalstwa m.in. kucia podków, rzeźby w drewnie i w glinie, tkania na krosnach, przędzenia na kołowrotku, wyrobu świec z wosku pszczelego, toczenia na kole garncarskim, plecionkarstwa ze słomy i wikliny, obróbki bursztynu, wykonywania wycinanek z papieru, malowania pisanek oraz wyrobu koronki klockowej, frywolitkowej i szydełkowej. Będa uczestnicy z Polski, Białorusi, Belgii, Litwy, Rosji, Ukrainy, Serbii i Słowacji.

 

XXXVIII Międzynarodowy Jarmark Folkloru w Węgorzewie
1-2 sierpnia 2015

 

 

Impreza rozpocznie się na placu Wolności w sobotę 1 sierpnia o godz. 10.00 kiermaszem sztuki ludowej i rękodzieła. Tego samego dnia wieczorem organizatorzy zapraszają na "Zabawę ludową", początek o godz. 20.00. W niedzielę 2 sierpnia już od 10.00 będzie można robić zakupy na kiermaszu. W tym czasie również przegląd zespołów i solistów. Najlepsi wykonawcy z województwa warmińsko-mazurskiego, uzyskają promocję na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą w roku 2016. Na wydarzenie zaprasza Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie oraz Towarzystwo "Ojcowizna.

Szczegółowy program: zobacz... 

 

Jarmark rękodzieła również podczas Dni Sztynortu,
które odbywają się w ten weekend

Atrakcją będzie z pewnością zwiedzanie z przewodnikiem wnętrza Pałacu Lehndorffów w Sztynorcie, ogródkowa projekcja zdjęć na prześcieradle "Sztynort i okolice", czy pokaz gry na bębnach. Warta obejrzenia jest sama miejscowość, która znalazła się w sieci najpiękniejszych polskich wsi. Polecamy:)

Szczegóły na stronie wegorzewo.pl zobacz...

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS