strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 27 stycznia 2021   pogoda

Aktualności

MONITORING ZADZIAŁAŁ - pożar udaremniony

20 listopada 2008
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

MONITORING ZADZIAŁAŁ - POŻAR UDAREMNIONY

 

Dzięki czujności dyżurnego miasta, czyli osoby obserwującej obraz z miejskich kamer oraz szybkiej reakcji wspólnego patrolu Straży Miejskiej i Policji, w środę 19 listopada 2008r. udaremniona została próba podpalenia jednego z kiosków na miejskim targowisku.

 

Pracownik Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego działającego przy Urzędzie Miejskim w Giżycku, na jednej z kamer ok. godz. 18.12 zauważył mężczyznę, wchodzącego przez otwór w drzwiach do kiosku na Placu Targowym. Po chwili mężczyzna ten podjął próbę podpalenia wewnątrz pomieszczenia. Dyżurny informację o tym, przekazał zmotoryzowanemu patrolowi Straży Miejskiej i policji. Po niespełna dwóch minutach patrol przyjechał na miejsce zdarzenia, gdzie ujął na gorącym uczynku sprawcę włamania i próby podpalenia. Kilka minut później przybyły również dodatkowe patrole Policji oraz dwa wozy bojowe Straży Pożarnej.

 

Z pewnością natychmiastowa reakcja służb porządkowych zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia na sąsiednie sklepiki, a niewykluczone, że uchronione zostały również pobliskie kamienice.

 

To nie pierwszy przypadek skuteczności giżyckiego monitoringu oraz działającego całodobowo patrolu Straży Miejskiej. Od lipca tego roku, kiedy to uruchomione zostało Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Giżycku, miesięcznie odnotowywanych jest ok. 350 interwencji, będących bezpośrednim wynikiem obserwacji konkretnych zdarzeń, rejestrowanych przez kamery. Dzięki temu coraz częściej sprawcy różnego rodzaju wandalizmów  i przewinień są zatrzymywani na miejscu zdarzenia, a mieszkańcy Giżycka mogą czuć się bezpieczniej.

 

Poniżej obraz z kamer, przedstawiający całe zdarzenie

INTERWENCJA - Giżycko 19 listopada 2008 roku godz. 18.12

(w formacie .wmv)

 

warto zobaczyć:

informacje o Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS