strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 21 sierpnia 2019   pogoda
media

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2015

NAGRODA ŚWIĘTEGO BRUNONA DLA WYJĄTKOWYCH MIESZKAŃCÓW

"BIULETYN INFORMACYJNY URZĘDU MIEJSKIEGO"
treść biuletynu informacyjnego .pdf

21.12.2015

 

Drodzy Państwo, Święta tuż tuż. Za chwilę powitamy też Nowy Rok. Przed nami więc czas przemyśleń i pewnych podsumowań. Dlatego właśnie teraz, ogłosiliśmy po raz pierwszy, Plebiscyt o „Nagrodę Świętego Brunona patrona Giżycka”, w którym wyróżnieni zostaną wybitni mieszkańcy Giżycka, którzy swoją działalnością wpływają na rozwój oraz promocję miasta i są zasłużeni w różnych dziedzinach życia społeczno-gospodarczego.  Zwycięzców wybierze kapituła pod przewodnictwem burmistrza. Laureaci plebiscytu w kategorii kultura, sport, gospodarka, turystyka, zdrowie, społecznik, ambasador Giżycka i pomysł, uhonorowani zostaną za swoje sukcesy i dobre pomysły Statuetkami Świętego Brunona. Wyniki plebiscytu poznamy już 7 stycznia 2016 roku.

 

Zapewne Państwo zauważyliście, że nowym elementem świątecznej iluminacji Giżycka są w tym roku ozdobione światełkami drzewa przy ul. Warszawskiej, ale największą uwagę przykuwa prezent na Pasażu Portowym. Za rozświetloną atrakcję, która jest prawdziwą ozdobą centrum miasta, tak zresztą licznie fotografowaną przez mieszkańców, chcielibyśmy podziękować giżyckiej firmie Polamp, która użyczyła jej nieodpłatnie.

 

Świąteczne iluminacje na Pasażu Portowym fot. Biuro Promocji UM

 

Serdecznie wszystkich zapraszamy również na wspólne świętowanie Nowego Roku i spotkanie sylwestrowe 31 grudnia na Pasażu Portowym z fajerwerkami i muzyką na żywo. Tradycyjnie 2 stycznia odbędzie się również Koncert Noworoczny. Wystąpią znani w naszym mieście i lubiani muzycy Strauss Ensemble, a w programie koncertu najbardziej znane arie i duety muzyki operetkowej.

 

Będzie też okazja, by po raz kolejny spotkać się z dobrym futbolem i zawodnikami Ekstraklasy podczas Turnieju z Gwiazdami o Puchar Łukasza Brozia, który zaplanowano 28 grudnia w hali MOSiR. 6 stycznia ulicami Giżycka przejdzie kolorowy Orszak Trzech Króli. I już teraz zachęcamy giżycczan do wsparcia 24. finału WOŚP, który odbędzie się 10 stycznia. Pracą giżyckiego sztabu kieruje jak co roku Giżyckie Centrum Kultury, we współpracę włączyły się instytucje, firmy i oczywiście wolontariusze. Na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, której towarzyszyć będzie wiele atrakcji, pokazów i „Światełko do Nieba”, nie może więc zabraknąć i nas!

 

Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Burmistrz Giżycka 

i pracownicy Urzędu Miejskiego

Pozostałe artykuły

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS