strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 12 sierpnia 2020   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

NAGRODY BURMISTRZA GIŻYCKA

Drodzy Państwo! Przyznałam doroczne Nagrody Burmistrza w dziedzinie sportu i kultury. W kulturze rozdysponowana została kwota 10 tys. zł, zaś w sporcie – 40 tys. zł, z czego za 10 tys. zł zakupione zostaną nagrody rzeczowe. Nagrody zostały przyznane za szczególne osiągnięcia w wymienionych dziedzinach, zgodnie z zasadami przyjętymi w uchwale Rady Miejskiej.

 

W dziedzinie kultury nagrodzeni zostali: Dariusz Leczycki, Jan Pik, Janusz Pilecki, Roman Tuz, Hieronima Tyczka, Jan Wiszniewski, Antoni Wojciechowicz oraz członkowie Nauczycielskiego Chóru Kameralnego, który w tym roku obchodzi swoje 10-lecie. W dziedzinie sportu jest dużo więcej nagrodzonych. 28 osób zostało uhonorowanych nagrodami pieniężnymi, zaś 21 giżycczan otrzyma nagrody rzeczowe. Przy okazji odbywających się ostatnio zawodów sportowych wręczyłam już część nagród, które otrzymali: Ryszard Borodko, Jerzy Dziedzic, Arkadiusz Gij, Ryszard Kałamarz, Jolanta Maksymiuk, Ewa Prusińska, Aleksandra Rapita, Patryk Sulej i Jacek Szpakowski. Pozostałe nagrody zostaną wręczone 8 listopada podczas otwarcia ligi piłki nożnej, 11 listopada na Międzynarodowym Turnieju Tenisa Stołowego i 12 listopada o godz. 17.00 w GCK podczas uroczystej akademii z okazji 90-lecia uzyskania przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości. Pełna lista nagrodzonych jest zamieszczona na stronie internetowej Giżycka. Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję.

 

Otrzymuję sygnały o zainteresowaniu mieszkańców inwestycją, dotyczącą budowy krytego lodowiska.  Chodzi o budowę w rejonie SP Nr 7 krytego, funkcjonującego całorocznie, lodowiska wraz z zapleczem. Firma, której na drodze przetargu zleciliśmy wykonanie projektu i dokumentacji technicznej, spóźnia się niestety z wykonaniem zlecenia. Jak tylko uzyskamy pełną dokumentację, przystąpimy do przetargowego wyłonienia wykonawcy, a później do budowy obiektu. Jednocześnie zwrócę się do Rady Miejskiej o zabezpieczenie środków finansowych, gdyż przewidziana w budżecie kwota 7,5 mln zł może okazać się za mała do realizacji tego przedsięwzięcia.

 

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych przychodzi refleksja, iż na naszych nekropoliach wiele jest grobów pozbawionych opieki rodzin i zapomnianych – zapalmy znicz pamięci również na tych mogiłach.

 

Serdecznie dziękuję za zaproszenia na wszystkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w naszym mieście w ubiegłym tygodniu. Jednocześnie z wielką przyjemnością zapraszam Państwa na kolejną wystawę w holu giżyckiego dworca kolejowego – 31 października o godz. 18:00 odbędzie się tam wernisaż fotograficznej wystawy Piotra Konstantynowicza.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS