strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 5 sierpnia 2020   pogoda
media

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

ŚWIĘTO NA WILANOWIE

Drodzy Państwo! Obchodziliśmy niedawno Dzień Nauczyciela. Z tej okazji w Ełku odbyła się ogólnowojewódzka uroczystość, podczas której 33 nauczycieli z miejskich placówek oświatowych Giżycka zostało uhonorowanych nagrodami i wyróżnieniami. Jestem niezmiernie dumna, iż reprezentowała nasze miasto w Ełku tak liczna grupa renomowanych i zasłużonych pedagogów. Wszystkim wyróżnionym składam serdeczne gratulacje.

 

W Giżycku obchody Dnia Nauczyciela zbiegły się z obchodami 45-lecia Zespołu Szkół Nr 1 na Wilanowie oraz uroczystością oddania do użytku nowej sali gimnastycznej. Budynek ten mieści nie tylko obszerną przestrzeń do zajęć sportowych wraz z zapleczem. Znalazła tam miejsce również biblioteka, pomieszczenia dydaktyczne, szatnie oraz tzw. sala korekcyjna, która może być wykorzystana jako siłownia. Przed szkołą został również wybudowany nowy parking. Cała inwestycja pochłonęła kwotę 3 mln 450 tys. zł, z czego 850 tys. zł zostało dofinansowane z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Rekreacji.

 

Przy okazji ukończenia tej inwestycji pragnę złożyć podziękowania Radzie Miejskiej poprzedniej i obecnej kadencji,  zarówno dyrekcji, jak i kadrze pedagogicznej ZS Nr 1, a także Pani naczelnik Róży Cudzanowskiej i Panu Andrzejowi Dunowskiemu z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego UM. Inwestycję wzorcowo przeprowadziło Przedsiębiorstwo Budowlane M. Minikowicz M. Minikowicz z Giżycka ze szczególnym zaangażowaniem kierownika budowy – Pana Bazylego Szulganiuka oraz podwykonawcy: Zakład Usług Elektrycznych J. Mikołajun Giżycko i Zakład Instalacji Sanitarnych CO i GAZU J. Zjawiński Giżycko, którym również składam głębokie podziękowania.

 

 

Nowa sala gimnastyczna Zespołu Szkół nr 1 na Wilanowie,

a przed nią nowa ulica Szkolna.

 

Inwestycja na Wilanowie była przeprowadzana kompleksowo. Oprócz sali gimnastycznej, kosztem 1 mln 200 tys. zł, została wybudowana ul. Szkolna. Budowę bardzo sprawnie przeprowadziło konsorcjum pod kierownictwem Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. w Gajewie. Za kwotę ok. 500 tys. zł wykonano też dojazd do szkoły od ul. Wiejskiej, który równie szybko i sprawnie wybudowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Gołdapi. Przy tej okazji za duże zaangażowanie pragnę podziękować Panu Marcinowi Wójcikowi z Wydziału Techniczno- Inwestycyjnego UM. Podczas ubiegłotygodniowego spotkania samorządowców z władzami województwa ogłoszona została lista inwestycji wytypowanych do dofinansowania z tzw. rezerwy Ministra Infrastruktury. Znalazła się na niej nasza ul. Szkolna, istnieje więc szansa, że uzyskamy refundację 85% inwestycji (ok. 1 mln zł).

 

Uroczystości w ZS Nr 1 miały bardzo reprezentacyjną oprawę, ze względu na obecność Panów wojewody Mariana Podziewskiego i wicemarszałka województwa Jarosława Słomy, jak również grona naszych olimpijczyków z Pekinu. Uwzględniając wcześniejsze inwestycje, dotyczące ułatwień dla dzieci niepełnosprawnych, ZS Nr 1 jawi się jako nowoczesna, miejska placówka oświatowa. Naszą ambicją jest zaopatrzenie wszystkich miejskich szkół w bazę o podobnym poziomie.

 

Dziękuję za zaproszenia na wszystkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w Giżycku w mijającym tygodniu.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS