strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 5 czerwca 2020   pogoda
media

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2015

NOWA KŁADKA PIESZA NA KANALE GIŻYCKIM

"BIULETYN INFORMACYJNY URZĘDU MIEJSKIEGO"
treść biuletynu informacyjnego .pdf

1.10.2015

 

Sprawa komunikacji przez kanał Giżycki jest bardzo ważna i niewątpliwie wymaga zmian na lepsze. Mamy nadzieję, że całkiem niedługo będziemy mieć nowy, funkcjonalny most pieszo-rowerowy przy Szkole Podstawowej nr 4. W ramach ogłoszonego konkursu na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną wybrana została koncepcja nowej przeprawy przez kanał. Projekt oceniony najwyżej i uznany za najciekawszy, zakłada wykonanie mostu w kształcie litery "C", z wkomponowanym małym amfiteatrem, polaną piknikową, podestami drewnianymi, ciągami pieszymi oraz rowerowymi. Koncepcję więc mamy, teraz zależy nam na jak najszybszym stworzeniu dokumentacji technicznej i sfinalizowaniu inwestycji, bo poza przeprawą dla pieszych potrzebny jest także most drogowy. W tworzeniu projektu możemy skorzystać nie tylko ze zwycięskiej koncepcji, ale również z pomysłów przedstawionych w pozostałych pracach.

 


Zwycięzcami naszego konkursu jest zespół architektów ze Studium
Sp. z o.o. sp.k. i YLE Inżynierowie z Warszawy: Malwina Łazęcka,
Rafał Maliński, Zofia Sobolewska, Piotr Żółtowski

 

W ubiegłym tygodniu dotarła do nas dostawa 400 komputerów z oprogramowaniem oraz drukarki w ramach projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu e-Inclusion na terenie Gminy Miejskiej Giżycko”. Sprzęt został rozwieziony do szkół oraz jednostek organizacyjnych na terenie miasta. Wkrótce komputery trafią również do domów naszych mieszkańców, którzy na nie czekają.

 

Miło nam również poinformować, że giżycczanka Magdalena Korecka została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie organizowanym w ramach akcji profilaktycznej "Zachowaj trzeźwy umysł". Serdecznie gratulujemy  talentu i bardzo ciekawej pracy plastycznej, a także nagrody w postaci roweru, który został wręczony podczas uroczystej gali w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

 

W najbliższy weekend czekają nas już XV Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej. Bezpłatne koncerty z udziałem około 250 wykonawców z Polski, Ukrainy i Litwy, chórów prezentujących repertuar cerkiewny i religijny różnych wyznań, odbywa się w cerkwiach i kościołach rzymskokatolickich w Giżycku oraz okolicznych miejscowościach. Koncert Galowy zaplanowano w niedzielę 4 października o godz. 16.00 w Kościele św. Kazimierza Królewicza w Giżycku. W sobotę 3 października odbędzie się również międzynarodowa konferencja poświęcona kompozytorowi, twórcy hymnu Ukrainy Mychajłowi Werbyckiemu z okazji 200. rocznicy jego urodzin. Serdecznie zapraszamy na koncerty i konferencję połączoną ze specjalną wystawą.

 

Do 1 października w Giżycku prowadzona jest także zbiórka darów dla potrzebujących na Ukrainie z naszego miasta partnerskiego Dubna. Możemy wesprzeć dzieci osób walczących i poległych oraz ciężko rannych żołnierzy. Zbierane są artykuły piśmiennicze, ubrania, książki, zabawki i słodycze. Obłożnie chorzy żołnierze potrzebują natomiast środków higienicznych. Akcja charytatywna jest prowadzona wspólnie przez Związek Ukraińców w Giżycku i Urząd Miejski. Dary można przynosić do czwartku 1 października do Punktu Obsługi Klienta w Urzędzie.

 

Zachęcamy również Państwa do zabrania głosu w konsultacjach społecznych na temat przyszłorocznego kalendarza imprez. Pod uwagę weźmiemy wszelkie opinie i propozycje, przedstawione w anonimowych ankietach (szczegóły poniżej i na stronie gizycko.pl).

 

Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Burmistrz Giżycka

i pracownicy Urzędu Miejskiego

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS