strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 18 września 2020   pogoda

Aktualności

NOWA PUBLIKACJA "GIŻYCKO - SPACER PO MIEŚCIE"

11 czerwca 2013
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

NOWA PUBLIKACJA „GIŻYCKO - SPACER PO MIEŚCIE”
Folder w 6. wersjach językowych powstał w ramach projektu „Marka Giżycko”

 

 

„Giżycko – spacer po mieście” to nowa publikacja wydana przez Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku w ramach projektu unijnego „Marka Giżycko”. Publikacja została wydana różnych wersjach językowych:  polsko -angielskiej, -niemieckiej, - litewskiej, -ukraińskiej, -rosyjskiej i -francuskiej.

 

Wszystkim zainteresowanym prezentujemy wersję elektroniczną publikacji, którą można pobrać w języku polskim i  każdym z kilku języków: angielskim, niemieckim, litewskim, ukraińskim, rosyjskim i francuskim.

 

WERSJA POLSKO-ANGIELSKA pobierz...
WERSJA POLSKO-NIEMIECKA pobierz...
WERSJA POLSKO-LITEWSKA pobierz...
WERSJA POLSKO-UKRAIŃSKIEJ pobierz...
WERSJA POLSKO-ROSYJSKA pobierz...
WERSJA POLSKO-FRANCUSKA pobierz...

  

Folder powstał w oparciu o tekst giżycczanina Wojciecha Marka Darskiego – poety, pisarza, publicysty, który zna Mazury na wskroś i o nich pisze. Nad całością czuwał  Wydział Promocji, który zlecił wykonanie publikacji i koordynował realizację na każdym etapie, ustalał z wykonawcą wydawnictwem Garski Multimedia, jaki ma być obraz publikacji, od edycji i korekty tekstu, po grafikę, formę, dobór zdjęć.

 

 

Dużym walorem publikacji są właśnie zdjęcia. Wykorzystano profesjonalne zdjęcia lotnicze, fotografie wykonane podczas wielu spacerów, różnych okazji służbowych i nie tylko,  przez kadrę Wydziału Promocji, a także pochodzące z archiwów giżyckich instytucji i osób prywatnych, które nieodpłatnie udostępniły je na potrzeby publikacji. Zdjęcia odgrywają ogromną rolę w naszym wydawnictwie, mamy nadzieję, że chociaż po części ilustrują „Mazury Cud Natury”!

 

 

„Giżycko-spacer po mieście” to specjalne trasy: „Historyczne Giżycko”, „Między giżyckimi jeziorami” i „Giżycko z góry”. Z małym przewodnikiem w ręku możemy pospacerować po mieście i zobaczyć nietuzinkowe miejsca, odwiedzane przez nietuzinkowych ludzi, jak na przykład były orbisowski hotel i restaurację, w której „w 1960r. rozgościła się ekipa filmowa Romana Polańskiego, realizującego na Mazurach jego słynny debiut filmowy „Nóż w wodzie” (cyt. s. 16).

 

 

Mamy nadzieję, że nasza nowa publikacja będzie miłym zaproszeniem do bliższego zapoznania się z licznymi atrakcjami miasta. Bezpłatne egzemplarze rozprowadzane są  jako wizytówka i zaproszenie do Giżycka. Publikacja odwiedzi różne miejsca w kraju i za granicą, na targach turystycznych i żeglarskich, czy podczas imprez promocyjnych, w których Giżycko bierze udział.

 

GIŻYCKO oficjalna strona NA FACEBOOKU:) lubię to!
www.facebook.com/kursnagizycko

 

 

Publikacja wydana na zlecenie Urzędu Miejskiego w Giżycku w ramach „Giżycko 2011 – 2013 – budowa marki, promocja lokalnej gospodarki poprzez organizację oraz udział w ponadlokalnych i regionalnych wydarzeniach”, dofinansowanego  ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Warmia i Mazury na lata 2007-2013 WIĘCEJ O PROJEKCIE...

 

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS