strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 29 lutego 2020   pogoda
media

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2016

NOWY ROK, NOWE PLANY

"BIULETYN INFORMACYJNY URZĘDU MIEJSKIEGO"
treść biuletynu informacyjnego .pdf

7.01.2016

 

Drodzy Mieszkańcy, wraz z Nowym Rokiem życzymy raz jeszcze wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń i optymizmu na każdy dzień, zadowolenia, mnóstwo zdrowia, radości oraz realizacji wszelkich planów! Najserdeczniejsze życzenia składamy również giżyckiej społeczności wyznania grekokatolickiego i prawosławnego, która obchodzi Boże Narodzenie według kalendarza juliańskiego.

 

Rok rozpoczęliśmy plenerową imprezą sylwestrową na Pasażu Portowym z muzyką na żywo i pokazem fajerwerków. Bardzo dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa, dzięki czemu wszyscy mogliśmy w świetnej atmosferze przywitać Nowy Rok. A ten zaczął się nam bardzo udanie, bowiem Julia Szmit na zawodach żeglarskich w Malezji zdobyła tytuł Mistrzyni Świata! Wielkie gratulacje! To olbrzymi sukces nie tylko dla Giżycka, ale i dla Polski. Jesteśmy po prostu dumni! To dobra wróżba na najbliższych 12 miesięcy i naszych zamierzeń.

 

Ważna wiadomość dotycząca budżetu obywatelskiego. Obecnie prowadzimy ankietę ewaluacyjną trzeciej już edycji Giżyckiego Budżetu Obywatelskiego. Z projektami, które dzięki największej liczbie głosów mieszkańców będą realizowane w tym roku, można zapoznać się na stronie www.nasze.gizycko.pl. Na tej samej stronie zamieszczona została ankieta, która potrwa do 15 stycznia. Chcemy dobrze przygotować się do Budżetu Obywatelskiego na rok 2017, cenne będą więc wszystkie Państwa uwagi, sugestie i oceny. Anonimowa ankieta dostępna jest również w wersji papierowej w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Giżycku (pokój nr 7 na parterze). Zachęcamy do jej wypełniania.

 

Drodzy Państwo, do końca stycznia 2016 r. można również składać wnioski do dorocznych nagród i wyróżnień burmistrza w dziedzinie kultury oraz sportu za rok 2015. Wypełnione formularze składamy w sekretariacie Urzędu Miejskiego (szczegóły na stronie www.gizycko.pl, zakładki: Sport, Kultura).

 


www.wosp.org.pl

 

Zapraszamy wszystkich w niedzielę 10 stycznia na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy pod hasłem „Mierzymy wysoko” i zaplanowane w Giżycku atrakcje 24. finału jednej z największych akcji charytatywnych w kraju. W związku z remontem budynku GCK, centrum giżyckiego sztabu WOŚP będzie zlokalizowane w tym roku w Porcie Ekomarina. Przez cały dzień 88 wolontariuszy zbierać będzie nasze datki, które przeznaczone zostaną na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz na opiekę medyczną seniorów. Zapraszamy na Pasaż Portowy, gdzie odbędą się koncerty, prezentacje, pokazy ratownictwa. Wielka Orkiestra odwiedzi również okoliczne kluby i restauracje, w kawiarni Caffe Crema zaplanowano np. licytacje, gry i zabawy dla dzieci, a także Lodowisko, Gimnazjum nr 1 i Orlik. Tradycyjnie o 20.00 wystartuje „Światełko do Nieba”. Na pokaz fajerwerków z pozytywnym przekazem pomagania innym zapraszamy na Pasaż Portowy.

 

Jeszcze do 11 stycznia trwa plebiscyt „Świeć się”, w którym udział bierze Giżycko. W ramach akcji, której również towarzyszy cel charytatywny, Internauci wybierają najpiękniej oświetlone świątecznie miasto w naszym województwie, potem etap ogólnopolski konkursu. Codziennie można oddać jeden głos. Liczymy więc na Państwa.

 

Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Burmistrz Giżycka

i pracownicy Urzędu Miejskiego

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS