strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 5 lipca 2020   pogoda
media

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

NOWY ROK SZKOLNY

Drodzy Państwo! Lato i wakacje dobiegają końca i nasze dzieci oraz młodzież powrócą zaraz do szkolnych ław. Mam nadzieję, że wszyscy dobrze wypoczęli i że młode umysły będą sprawnie chłonęły wiedzę, która w dzisiejszych czasach jest niezbędna do korzystnego kształtowania zarówno własnego życia, jak i otoczenia. Edukacja to nasza najważniejsza inwestycja w przyszłość. Pokrótce streszczę jak ta kwestia wygląda w Giżycku w tym roku.

 

Ilość uczniów, rozpoczynających naukę w giżyckich szkołach przejawia nadal tendencję spadkową. W tym roku szkolnym naukę rozpocznie 3454 uczniów, czyli o 141 osób mniej w stosunku do roku ubiegłego. Największy spadek, o 74 uczniów, odnotowano w Gimnazjum Nr 2, ale jednocześnie jest to szkoła gdzie rozpocznie naukę najwięcej uczniów – do klas pierwszych przyjdzie tam 1 września 160 uczniów. Największą giżycką szkołą pozostaje Szkoła Podstawowa Nr 7, gdzie ogółem naukę podejmie 831 uczniów (121 w klasach pierwszych). W tym roku otwieramy dwa nowe oddziały o profilu sportowym: w Gimnazjum Nr 1 klasę pierwszą o profilu żeglarskim, a w Szkole Podstawowej Nr 4 klasę pierwszą o profilu pływackim. Ogółem w tym roku szkolnym funkcjonowało będzie w giżyckich szkołach 12 klas sportowych (7 w SP nr 4, 2 w SP nr 7 i 3 w GM nr 1).

 

Podczas wakacji w giżyckich szkołach i przedszkolach dokonano remontów na łączną kwotę 1 137 963, 36 zł. Najpoważniejsze z nich to: remont dachów w Gimnazjum nr 1 i SP nr 6 oraz wymiana stolarki okiennej w Gimnazjum nr 2 i  SP nr 4. Remonty na mniejszą skalę przeprowadzono praktycznie we wszystkich giżyckich szkołach i przedszkolach. W nowym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół nr 1 na Wilanowie będą mogli już korzystać z nowej hali gimnastycznej. Wykonana też została dokumentacja projektowo-kosztowa, dotycząca rozbudowy bloku żywieniowego (stołówka z zapleczem) w tej szkole. Zbudowaliśmy też ul. Szkolną oraz nowy dojazd do szkoły od strony ul. Wiejskiej.

 

Mam nadzieję, że wyniki, osiągane przez giżyckie szkoły będą w nadchodzącym roku szkolnym co najmniej takie jak w latach uprzednich, a nasza młodzież zostanie dobrze przygotowana do swojej drogi życiowej. Wszystkim uczniom i kadrze pedagogicznej składam gorące życzenia samych sukcesów i wielu satysfakcji.

 

Dziękuję za zaproszenia na wszystkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w Giżycku w ubiegłym tygodniu. Zapraszam wszystkich Państwa do wzięcia udziału w rocznicowych obchodach 1 Września.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

 

 

20 sierpnia 2008r. oficjalnie otwarte zostało

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Giżycku

więcej...

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS