strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 30 maja 2020   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

NOWY SEZON TURYSTYCZNY

Drodzy Państwo! Mamy już za sobą długi, majowy weekend, podczas którego dokonaliśmy symbolicznego otwarcia nowego sezonu żeglarskiego i turystycznego. Podczas ubiegłego weekendu Giżycko i okolicę odwiedziło wielu gości – sygnalizowane były problemy z zakwaterowaniem wszystkich chętnych w giżyckich hotelach i pensjonatach. Dużą rolę w zapewnieniu tak wysokiej frekwencji turystycznej odegrała zmasowana promocja medialna. Giżyckie wydarzenia na bieżąco transmitowało kilka stacji radiowych i telewizyjnych, m.in. TVN i TVN 24, TVPInfo, TVP Olsztyn, Superstacja, Radio RMF FM, Program 1 Polskiego Radia, Radio Olsztyn. W sobotę Giżycko trafiło również na winietę głównego wydania Wiadomości TVP1 wraz z obszerną informacją, realizowaną przez Macieja Wróbla z giżyckiej wieży ciśnień. Pragniemy podtrzymać nasze dobre kontakty z ogólnopolskimi  mediami i realizować wiele wspólnych zamierzeń podczas całego, letniego sezonu.

 

Pragniemy również, aby tegoroczny sezon był bezpieczny. O bezpieczeństwo na wodzie stara się Mazurskie WOPR, realizując m.in. system ostrzegania pogodowego, ale nic nie pomoże jeśli żeglarze nie będą zachowywali rozsądku i stosowali się do wodnych przepisów. Do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa w mieście przyczynią się na pewno dodatkowe siły prewencji policyjnej, skierowane do naszego  miasta wraz ze sprzętem (w tym pływającym) na mocy porozumienia z Wojewódzką Komendą Policji w Olsztynie.

 

Otrzymujemy sygnały o problemie z ogólnodostępnymi toaletami w mieście. Przykro  mi, ale wygląda, że jeszcze nie dorośliśmy do takich - nieskomplikowanych przecież – urządzeń. Dwie, wystawione na próbę toalety publiczne, są notorycznie demolowane, więc nie będziemy ustawiać ich więcej. Na przyszłe sezony pomyślimy o lokalizacji stałych,  pilnowanych toalet, zaś w tym roku uruchomione zostaną toalety przy dworcu PKP, z których będą mogły korzystać również wycieczki (obok dworca jest parking).

 

Przygotowaliśmy na lato bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową i sportową, w tym realizowany po raz drugi Giżycki Tydzień Żeglarski. Praktycznie co tydzień na naszych jeziorach będą się odbywały regaty i inne wydarzenia sportowe. Nie zabraknie wszelkiego rodzaju koncertów (m.in. Bajm, Blue Cafe, Feel, Ivan Mládek) i kabaretonów, przygotowywanych przez agencje artystyczne oraz media. Sądzę, że tegoroczny sezon turystyczny w Giżycku będzie należał do bardzo udanych, ale wszystko zależy od pogody, na którą niestety – nie mamy żadnego wpływu.

 

Dziękuję serdecznie wszystkim instytucjom, organizacjom i osobom  prywatnym, zaangażowanym w przygotowanie wydarzeń w czasie długiego weekendu. Dziękuję również za zaproszenia na wszystkie uroczystości, spotkania i imprezy z ostatniego tygodnia.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS