strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 26 stycznia 2021   pogoda

Aktualności

Od 2 lipca z Portu Lotniczego Olsztyn-Szymany polecimy do Warszawy

15 czerwca 2016
dodał(a): UM Dawid Klukiewicz

Od 2 lipca z Portu Lotniczego Olsztyn-Szymany
polecimy do Warszawy

 

Od 2 lipca z lotniska Chopina w Warszawie zostaną uruchomione połączenia lotnicze na Mazury, na lotnisko w Szymanach. Ma to być linia sezonowa - przesiadkowa dla mieszkańców Mazur i ułatwiająca wypoczynek nad jeziorami mieszkańcom stolicy.


Prezes lotniska w Szymanach poinformował we wtorek, że linia sezonowa z lotniska Chopina będzie obsługiwana od 2 lipca do 1 października.

— Chcemy, żeby warszawiacy mieli ułatwione dotarcie na weekendowe wypady na Mazury, a mieszkańcy regionu łatwiejszy dostęp do portu w Warszawie, skąd często latają np. na wakacje — mówi Leszek Krawczyk, prezes Portu Lotniczego Olsztyn Mazury.

Połączenia na tej trasie będzie realizował trzy razy w tygodniu (poniedziałek, czwartek, sobota) LOT 78-miejscowym samolotem Bombardier Q400.

Z lotniska w Szymanach, które działa od kilku miesięcy, loty krajowe realizowane są do Krakowa i Wrocławia. W piątek z Szyman odleci pierwszy samolot do Monachium, a w sobotę do Londynu.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS