Odkrywaj Polskę z kartą TripPass

Masz już kartę TripPass? Pamiętaj o uaktualnieniu pakietów. Jeśli jeszcze jej nie posiadasz - poniższy artykuł z pewnością zachęci cię do tego, by ją mieć!

Turyści i miłośnicy podróży po Polsce - karta TripPass jest specjalnie dla was!

Dlaczego? Korzyści jest mnóstwo - koszt karty to jedyne 5 zł, a dzięki niej można zyskać pakiety zniżek oraz darmowych wejść do kilkudziesięciu atrakcji położonych we wszystkich miastach tworzących projekt - Gdańsku, Opolu, Giżycku i Lublinie. Cztery miasta zjednoczyły siły i promując się wzajemnie, zapraszają do zwiedzania swoich wyjątkowych atrakcji.

Garść przydatnych informacji

Wszystkie szczegóły o turystycznym projekcie TripPass można znaleźć na stronie trippass.pl i tam również odsyłamy wszystkich, którzy chcą zamówić swoją kartę. Cały proces rejestracji jest prosty i zajmie chwilę. Wystarczy założyć konto na trippass.pl, wpłacić 5 zł i wówczas otrzymamy mailowe potwierdzenie zakupu z kodem QR do odbioru karty. Następnie na swoim koncie dodajemy pakiety wybranych miast. Kartę odbierzemy w punktach odbioru w każdym z miast - musimy mieć ze sobą mailowe potwierdzenie zakupu.

Kartę można zamówić tutaj: trippass.pl/n-zakup.qbpage, a wszystkim posiadaczom TripPassa przypominamy o bezpłatnym uaktualnieniu pakietów.

Pomysł na długi weekend z TripPassem

Zbliża się Święto Bożego Ciała, a co za tym idzie długi weekend, czyli czas na turystyczne podboje kraju. Z TripPassem udacie się w fascynującą podróż po Gdańsku, Lublinie, Opolu i Giżycku. Poniżej trochę informacji o miastach tworzących projekt, może skusisz się na trip do jednego z nich?

 

Opole

Opole to Stolica Polskiej Piosenki, a także miasto wielu wydarzeń kulturalnych i sportowych. Muzyczna tradycja Opola zainicjowała powstanie nowoczesnego i interaktywnego Muzeum Polskiej Piosenki, które znajduje się w legendarnym Amfiteatrze Tysiąclecia. W Opolu można odpocząć od zgiełku miasta i wsłuchać się w naturę. Znajduje się tu jedna z największych atrakcji turystycznych - ogród zoologiczny, a w nim między innymi unikatowe goryle nizinne, uchatki kalifornijskie, gepardy, żyrafy, flamingi oraz lemury. Niezależnie od pory roku Opole zachwyca swoją niepowtarzalną atmosferą, kameralnością i gościnnością mieszkańców. Tutaj każdy poczuje swój rytm. 

Pakiet Opole

 

 

Gdańsk

Gdańsk to miasto wyjątkowe. Miasto z ponad 1000 letnią tradycją. Z historią tak bogatą, że starczyłoby jej na obdzielenie kilku innych, porównywalnych wielkością miast. Jednocześnie goście, którzy tłumnie przybywają każdego roku, podkreślają unikalny charakter Gdańska – panuje tu niepowtarzalna atmosfera, dodatkowo świadcząca o wyjątkowości miasta. O sile oferty Gdańska decydują jego liczne atrakcje. Wśród nich, tak ikoniczne i popularne miejsca jak Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej, Fontanna Neptuna, Bazylika Mariacka, Dwór Artusa, Dom Uphagena, Ratusz Głównego Miasta i wiele innych ciekawych zakątków.

Pakiet Gdańsk

 

 

Lublin

Lublin nazywany jest stolicą wschodniej Polski. Nie bez powodu! Miasto jest największym i najprężniej rozwijającym się ośrodkiem po tej stronie Wisły. Bogata historia oraz położenie w wielokulturowym tyglu stanowią o jego szczególnych walorach. Lublin zachęca ponad siedmiowiekową historią, którą przybliżają nowoczesne muzea, dobrze zachowane zabytki, a przede wszystkim pyszne, tradycyjne smaki! Miasto najlepiej zacząć zwiedzać od samego serca – Starego Miasta. To właśnie tam w zabytkowych kamienicach znajdziecie restauracje oferujące regionalne dania. Latem miasto tętni życiem festiwalowym. Sztuka nowego cyrku, instalacje artystyczne w przestrzeni miejskiej, czy muzyka z całego świata, to tylko niektóre z cech wyróżniające Miasto Inspiracji na turystycznej mapie Polski.

Pakiet Lubelski

 

 

Giżycko

Giżycko - Żeglarska Stolica Polski - leży w sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, otoczone jest dwoma jeziorami, Niegocin i Kisajno. Wspaniałe walory przyrodnicze przyciągają do Giżycka ludzi spragnionych wody, świeżego powietrza, wyciszenia i zieleni. Żeglowanie po naszych jeziorach to prawdziwa przyjemność, na żeglarzy czeka nowoczesny i ekologiczny Port Ekomarina. Na trasie spaceru po mieście musi się znaleźć unikatowy most obrotowy na Kanale Łuczańskim – jedyny taki w Europie, zabytkowa Wieża Ciśnień – najwyższy punkt widokowy w mieście i Twierdza Boyen - jeden z najlepiej zachowanych zabytków architektury obronnej XIX w. w Polsce. Polecamy również udać się na giżyckie molo spacerowe, by podziwiać panoramę okolicy z kładki widokowej.

Pakiet Giżycko

 

Więcej informacji na trippass.pl.