strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 19 lutego 2020   pogoda

Aktualności

ODKRYWAMY MAZURSKIE LEGENDY konkurs kampanii 7 Cudów Mazur

10 czerwca 2014
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Stwórz niepowtarzalny kolaż obrazujący znaną ci legendę mazurską, zbierz paczkę znajomych i popłyń w cudowny rejs na pokładzie jachtu flagowego kampanii Delphia 33mc!

 


jez. Kisajno fot. archiwum UM Giżycko / Sebastian Metka

 

Zadanie:
Przygotuj niepowtarzalny kolaż, który zobrazuje znaną Ci LEGENDĘ MAZURSKĄ dotyczącą Giżycka, Mikołajek, Mrągowa, Rucianego-Nidy, Rynu lub Węgorzewa.

Nagroda główna:

Zabierz swoich znajomych na tygodniowy, mazurski rejs na pokładzie prestiżowego jachtu Delphia 33mc!

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące konkursu znajdziesz pod adresem: 7cudowmazur.pl/konkurs

 

Na Twoje zgłoszenie czekamy do 30 czerwca.
Powodzenia!

 

 
Odkrywamy mazurskie legendy – konkurs kampanii 7 Cudów Mazur

 

W ramach samorządowej kampanii 7 Cudów Mazur wystartował konkurs graficzno-fotograficzny „Legendy 7 Cudów Mazur”. Zadaniem uczestników jest stworzenie kolaży obrazujących znane im legendy mazurskie dotyczących Giżycka, Mikołajek, Mrągowa, Pisza, Rucianego-Nidy, Rynu oraz Węgorzewa.  Jest to świetna okazja do ożywienia własnych wspomnień związanych z regionem Wielkich Jezior Mazurskich, poruszenia swojej wyobraźni i pokazania, z czym kojarzone są poszczególne miejscowości mazurskie. Nagrodą główną jest tygodniowy rejs na prestiżowym jachcie Delphia 33mc, będącym jednostką flagowym kampanii.

 

Konkurs „Legendy 7 Cudów Mazur” polega na przedstawieniu w formie graficznej znanych opowieści mazurskich. Tematyka prac może odwoływać się zarówno do historii z czasów zamierzchłych, jak i współczesnych. Może też ocierać się o sferę fantastyki i baśni.  Prace konkursowe mają przybrać formę kolaży. Do ich stworzenia posłużyć mogą różne techniki: fotografia, grafika komputerowa, rysunek, lub komiks.

 

Zwycięzcy konkursu wraz ze swoimi przyjaciółmi popłyną w tygodniowy rejs prestiżowym jachtem Delphia 33mc, będącym flagową jednostką kampanii „7 Cudów Mazur”. Oprócz niezapomnianej wyprawy szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich, załogi odwiedzą największe miasta leżące w tym regionie.  Nagrodami dodatkowymi będą vouchery upoważniające laureatów do spędzenia weekendu w pensjonacie Villa Bella Italia w Mikołajkach.

 

Konkurs jest elementem kampanii „7 Cudów Mazur”, wspólnej inicjatywy promocyjnej największych miast regionu.  Nadrzędnym celem projektu jest propagowanie wiedzy na temat obszaru Wielkich Jezior Mazurskich, jego walorów przyrodniczych i historycznych oraz prezentacja szerokiego wachlarza atrakcji turystycznych. Tegoroczna II edycja programu realizowana będzie w oparciu o cykl wydarzeń żeglarsko-sportowych odbywających się na Mazurach od czerwca do września 2014 roku. Prace laureatów będą prezentowane podczas eventów i zostaną wystawiane w poszczególnych urzędach miejskich oraz w punktach informacji turystycznej.  

 

Wyboru najbardziej interesujących prac dokona jury konkursowe oraz internauci na fanpage’u www.facebook.com/7cudowmazur. Oceniana będzie głównie pomysłowość uczestników w stworzeniu unikalnej legendy oraz walory artystyczne pracy. Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie http://www.7cudowmazur.pl/konkurs. Konkurs skierowany jest do osób, które ukończyły 16 rok życia.

 

Nagroda główna w konkursie: Mazurski Rejs Delphią 33mc!      

 

***
7 Cudów Mazur to wspólna inicjatywa samorządów Giżycka, Mikołajek, Mrągowa, Rucianego-Nidy, Rynu oraz Węgorzewa. Jest kontynuacją głośnej kampanii Mazury Cud Natury, dzięki której region Wielkich Jezior Mazurskich w plebiscycie New7Wonders znalazł się wśród 14 najpiękniejszych miejsc na ziemi i 5 w Europie. Aby nie zmarnować nabudowanego wówczas kapitału, miasta postanowiły współpracować, w celu dalszej promocji regionu. Pierwsza edycja akcji odbyła się w 2013 roku.

 

W ramach kampanii od czerwca do września 2014 r, w miastach partnerskich zorganizowany zostanie cykl regat o Żeglarskie Grand Prix Mazur. Sportowej rywalizacji żeglarzy towarzyszyć będą liczne atrakcje na lądzie. W specjalnych strefach kibica odbędą się koncerty, pokazy i konkursy ukazujące różnorodne możliwości aktywnego spędzania czasu na Mazurach. Sponsorem Głównym kampanii jest firma Energa, zaś Partnerem Strategicznym Delphia Yachts.

 

Sponsorem Głównym kampanii 7 Cudów Mazur jest Energa

Partnerem Strategicznym stocznia Delphia Yachts

Patroni Honorowi: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna

Patroni Medialni: Wirtualna Polska, Radio Zet Gold, Magazyn Żagle, Magazyn Podróże

Patron medialny konkursu "Legendy 7 Cudów Mazur": portal Gazeta.pl (dział Podróże)
Partnerzy: Jet Boards,Tesla Boards, ISup, Strider

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS