strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 5 lipca 2020   pogoda

Rodzina aktualności

OFERTA WAKACYJNA DLA DZIECI GIŻYCKO 2015

01 lipca 2015
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Drodzy Rodzice, Opiekunowie, dzieci. Nastał czas wakacyjny, a zatem jak co roku przewidziano mnóstwo różnych atrakcji, dzięki którym będziecie mogli wypocząć, zregenerować siły na kolejny rok szkolny, ale przede wszystkim aktywnie spędzić wolny czas od szkoły. Giżyckie instytucje przygotowały propozycję zajęć kulturalno-sportowych, adresowanych do dzieci w różnym wieku.

 

Całe wakacje będzie trwała Podwórkowa Liga Bocii i  „Bajkowe Lato ze Świetlicą”, realizowane przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych Podwórkowa Liga Bocii będzie się odbywać naprzemiennie na plaży miejskiej w Giżycku i Boisku Orlik przy SP7.  Zaczynamy punktualnie o godz. 11.00. Można przyjść na pojedyncze spotkanie, ale punktowany będzie udział także w poszczególnych rozrywkach, by wyłonić na koniec prawdziwych mistrzów ligi. 8 lipca spotykamy się więc na plaży miejskiej:)

 

Bajkowe Lato od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 12.30 (grupa młodsza), oraz 12.30 - 15.30 (grupa starsza). W programie przewidziano liczne atrakcje i wycieczki, zapewniony jest także bezpłatny podwieczorek. W każdy czwartek wakacji zapraszamy o godzinie 11.00 na wspólną zabawę dzieci i całe rodziny. Kalendarium przedsięwzięć wygląda następująco:

LIPIEC

- 9 lipca, RUPHERT I RICO – SHOW CLOWNÓW, Plaża Miejska

- 16 lipca, SŁONECZNY BAL Z LAURĄ ŁĄCZ, Gimnazjum nr 2

- 23 lipca, BAJKOWE NA SPORTOWO, Orlik SP 7

- 30 lipca, JARMARK ARTYSTYCZNY, Świetlica Socjoterapeutyczna

SIERPIEŃ

- 6 sierpnia, BALONOWE SHOW, Boisko Orlik przy ul. Kajki

-13 sierpnia, TEATR POD ORZEŁKIEM „ULICA KRÓLA MACIUSIA I”, Plaża Miejska

-20 sierpnia, TEATR FORM NIEZALEŻNYCH OLSZTYN „MAGICZNY WÓZ” I MEGA BAŃKI, Parafia Ducha Pocieszyciela

NA IMPREZY WSTĘP WOLNY! OBOWIĄZUJĄ WCZEŚNIEJSZE ZAPISY: Świetlica Socjoterapeutyczna przy ulicy Sikorskiego 3b, tel. 87 428 51 63.

 

 

Na wspólne wakacje zaprasza również Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku. Jak co roku Czytelnia dla Dzieci organizuje różnorodne zajęcia i zabawy. Zajęcia wakacyjne mają na celu rozbudzenie potrzeb czytelniczych młodych użytkowników biblioteki. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą od 21 lipca do końca wakacji w godzinach pracy biblioteki.

Plan zajęć wakacyjnych w Miejskiej Bibliotece przedstawia się następująco:

- Środa godz. 10.00 - 11.00 - głośne czytanie pod chmurką połączone z zabawami ruchowymi dla dzieci przedszkolnych;

- Czwartek godz. 9.30 - 11.00 - wakacyjne łamanie głowy (zagadki, gry, łamigłówki, kalambury, quizy) dla dzieci szkolnych;

- Piątek godz. 9.30 - 11.00 - zajęcia plastyczno - techniczne „Coś fajnego z czegoś niepotrzebnego” dla dzieci szkolnych - wykonywanie różnych gadżetów z surowców wtórnych (na koniec wakacji ocena i wystawa prac zrobionych przez dzieci);

- Sobota godz. 10.00 - 11.00 - gry i zabawy literackie dla dzieci szkolnych, a od 12:00 - 13:00 - głośne czytanie połączone z zajęciami plastycznymi dla dzieci przedszkolnych.

Codziennie w godzinach 14.00 - 15.00 gry planszowe edukacyjne i zabawy stolikowe, a od 15.00 -15.45 możliwość skorzystania z bajkoczytacza - nowoczesnej książki.

 

Wakacje na sportowo można spędzić na zajęciach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przewidziano szereg zajęć, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Wakacje na sportowo 1 lipca rozpoczyna Turniej piłki nożnej cz. 1 „Wakacje z piłką”. Kolejnymi zajęciami będą: „Letnia liga piłki nożnej chłopców dzikich drużyn 3 - osobowych, Otwarte treningi piłki nożnej - chłopców i dziewczyn, Turniej siatko nogi drużyn 2 osobowych, Letnia liga piłki nożnej chłopców dzikich drużyn 6 osobowych, Turniej Piłki siatkowej, Gry i zabawy plus elementy AIKIDO, Nauka AIKIDO, Letnia liga piłki nożnej chłopców dzikich drużyn „o Puchar Dyrektora MOSiR, Otwarte treningi piłki nożnej - chłopcy i dziewczyny, Zabawy z piłką o miano najlepszego technika „Messi”, Mini turniej w badmintona, Turniej piłki nożnej „Wakacje z piłką” drużyn 3 osobowych, Liga amatorów piłki nożnej młodzieży i dorosłych 6-stek. ,Nauka gry oraz turnieje „Piłki Siatkowej”, Nauka gry oraz turnieje „Piłki koszykowej oraz Unihokeja”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI DO BEZPŁATNEGO KORZYSTANIA Z BOGATEJ OFERTY ZAJĘĆ SPORTOWYCH. Więcej na stronie www.mosirgizycko.pl.

 

 

Zapraszamy również do uczestniczenia w imprezach rekreacyjnych, których nie brakuje w giżyckim kalendarzu:)

Dzieci wraz z rodzicami mogą aktywnie uczestniczyć między innymi w Ekologicznym Święcie Rowerów 11 lipca, podczas którego można wygrać rower, atrakcjach Regat 7 Cudów Mazur i akcji "Bezpieczne lato na wodzie" również 11 lipca, 17 lipca w Dziecięcym Przeglądzie Piosenki Żeglarskiej "Szantki", 1-2 sierpnia w pokazach lotniczych Mazury AirShow i towarzyszących Otwartych Zawodach Modeli Szybowców,  czy Rodzinnym Pikniku Aktywności "Gwiezdne Miasteczko" z mnóstwem atrakcji 22 sierpnia. Wszystkie wymienione przedsiĘwziecia odbywają się na plaży miejskiej i są bezpłatne! Szczegóły w Kalendarzu imprez i wydarzeń na oficjalnej stronie miasta www.gizycko.pl.                                                            

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS