strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 12 lipca 2020   pogoda

Aktualności

OFICJALNE OTWARCIE KRYTEGO LODOWISKA W GIŻYCKU 15 marca 2011

09 marca 2011
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

 

OFICJALNE OTWARCIE KRYTEGO LODOWISKA W GIŻYCKU!

WTOREK 15 MARCA 2011

 

Mazurskie Centrum Sportów Lodowych 

www.lodowiskogizycko.pl

 

Burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska serdecznie zaprasza

na uroczyste otwarcie Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych w Giżycku,
które odbędzie się we wtorek 15 marca 2011 r. przy ul. Królowej Jadwigi  7d. 

 

Oficjalnego otwarcia dokona burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska. Pierwsza  część uroczystości odbędzie się w godzinach 12.00-14.30 z udziałem zaproszonych gości, wśród których jest m.in. Pan Wiceminister Sportu i Turystyki, Pan Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pan Wicewojewoda, parlamentarzyści, samorządowcy z Giżycka, okolicznych powiatów i województwa, radni obecnej i poprzedniej kadencji, dyrektorzy COS w Warszawie i Giżycku, trenerzy, działacze i weterani sportowi, szefowie giżyckich instytucji, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz wykonawcy inwestycji.

 

Podczas spotkania przedstawiona będzie specjalna prezentacja multimedialna z przebiegu i etapów realizacji inwestycji, dofinansowanej ze środków Unii Europejskiej.

 

Zadbano również o bardzo atrakcyjne widowisko oczywiście na lodzie. W ramach otwarcia na tafli krytego lodowiska,  jedynego takiego obiektu w regionie, odbędą się bowiem pokazy: łyżwiarstwa szybkiego dzieci z sekcji łyżwiarskiej MOSiR Giżycko i giżyckich weteranów, jazdy short-tracku zawodników MKS Juvenia Białystok, gry w hokeja drużyny dziecięcej z Gdańska oraz łyżwiarstwa figurowego zawodników Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego na czele z trenerką i najlepszą w historii polskiego łyżwiarstwa zawodniczką startującą w kategorii solistek, dwukrotną olimpijką - Anną Rechnio, którą po zakończonej karierze sportowej nie często można zobaczyć w pokazach.

 

NA UROCZYSTY PROGRAM OTWARCIA o godz. 16.00 SERDECZNIE ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW!

 

Specjalny program artystyczno-sportowy, czyli wymienione powyżej pokazy na tafli, będą mogli zobaczyć również mieszkańcy Giżycka i wszyscy chętni w godz. 16.00-18.00 w ramach drugiej części uroczystości. Wystarczy odebrać bezpłatną kartę wstępu na to szczególne dla miasta wydarzenie.

 

Karty dostępne będą do odbioru od czwartku 10 marca 2011r.

w następujących miejscach: kryte lodowisko, hala MOSiR przy SP4,  kryta pływalnia, Centrum Promocji i Informacji Turystycznej oraz Punkt Informacji w Urzędzie Miejskim w Giżycku.

 
Ilość miejsc i kart wstępu ograniczona!!!

 

informacja prasowa do pobrania

 

 

O Mazurskim Centrum Sportów Lodowych

 

Giżyckie lodowisko czynne jest od 25 stycznia br. Obiekt Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych znajduje się przy ul. Królowej Jadwigi 7d, w bliskim sąsiedztwie  kompleksu sportowego "Orlik 2012" oraz Szkoły Podstawowej nr 7.

 

Lodowisko przeżywa prawdziwe oblężenie, tak więc miejska inwestycja jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę. A liczba osób odwiedzających obiekt w tak krótkim czasie od otwarcia mówią same za siebie. Od 25 stycznia do 25 lutego z lodowiska skorzystało 30.000 osób, czyli średnio dziennie 1000 fanów łyżew. Na krytym lodowisku w Giżycku chcą również trenować kluby sportowe z całej Polski. Drużyny sportowe zainteresowane są przeprowadzaniem rozgrywek. Giżyckie lodowisko może funkcjonować cały rok i nic nie będzie stało na przeszkodzie, jeśli zainteresowanie będzie takie jak teraz.

 

Lodowisko jest ogólnodostępne przez cały tydzień. Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00 prowadzone są zajęcia szkolne, a dostępne dla wszystkich chętnych od godz. 16.00 do 22.00 (w weekendy i dni wolne od pracy w godz. 10.00-22.00). Bilet jednorazowy na 1 godz. kosztuje 5 zł, ulgowy 3 zł, abonament miesięczny na 25 wejść wynosi  100 zł (ulgowy 50 zł). Na miejscu można również wypożyczyć  łyżwy (5 zł za godzinę).

 

Dokładny rozkład wejść na lodowisko zobacz...

 

Kryte lodowisko w Giżycku  jest jedynym tego typu obiektem w północno-wschodniej Polsce i jest dostępne nie tylko dla mieszkańców Giżycka i okolic, ale również wszystkich miłośników łyżwiarstwa i organizatorów  imprez sportowych.

 

Lodowisko to inwestycja miejska o wartości ponad 12 mln zł, na którą Giżycko pozyskało również środki zewnętrzne: dotację z Ministerstwa Sportu w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości 400 tys. zł oraz fundusze unijne ze środków Europejskiego funduszu Rozwoju Regionalnego i  budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013 w wysokości blisko 2 mln 280 tys. zł.

 

W ramach Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych powstała hala lodowiskowa wraz z zapleczem: sztuczne lodowisko z płytą 30 m na 60 m i stałą widownią na 280 miejsc siedzących, boksy dla zawodników oraz organizatorów zawodów, szatnie z sanitariatami, pomieszczenia techniczne i wypożyczalnia łyżew. Na piętrze budynku będzie się znajdowała kawiarnia i dwa pokoje klubowe. Budynek jest zaopatrzony w windę i wszelkie udogodnienia dla niepełnosprawnych. Płyta lodowiska jest przystosowana do całorocznej eksploatacji i spełniać będzie również funkcję widowiskową. W obiekcie może przebywać jednorazowo 500 osób, w tym 150 na tafli. Właścicielem obiektu jest Miasto Giżycko. Lodowisko jest zarządzane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

więcej informacji o inwestycji:

Zastępca Burmistrza Paweł Czacharowski

Urząd Miejski w Giżycku
al. 1 Maja 14, 11-500 Giżycko
Tel.: +48 87 428 23 65, Fax: +48 87 428 52 41,
e-mail: czacharowski@gizycko.pl

 

Kontakt Lodowisko:

Mazurskie Centrum Sportów Lodowych
Giżycko ul. Królowej Jadwigi 7d, 11-500 Giżycko
MOSiR - Jolanta Maksymiuk tel. 507 044 808,
MOSiR - Andrzej Flisiak tel. 503 080 302

 

 

CENNIK ZA KORZYSTANIE Z LODOWISKA

                                    

L.p.

Rodzaj usługi

Cena

               KORZYSTANIE Z LODOWISKA

 

1

Bilet jednorazowego wstępu normalny - 1 godzina

5 zł

2

Bilet jednorazowego wstępu ulgowy*  - 1 godzina

3 zł

3

Abonament miesięczny normalny    25 wejść

100 zł

4

Abonament miesięczny ulgowy       25 wejść

50 zł

5

Bilet grupowy – 10 osób i więcej – 1 godzina

4 zł / os.


6

Udostępnienie całej płyty lodowej – 1 godzina

300 zł

 7

Kluby sportowe, stowarzyszenia, UKS korzystające  z lodowiska po godz. 21.00 na podstawie zawartych w tym zakresie umów.

3 zł / os.

 

                      USŁUGI DODATKOWE

 

1

Wypożyczenie łyżew  1 godzina

5 zł / para

2

Ostrzenie łyżew własnych

5 zł / para

3

Wynajęcie lodowiska poza sezonem łyżwiarskim 1 godzina

50 zł

 

* Bilety ulgowe przysługują dzieciom do lat 7 oraz osobom uczącym się w szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych, uczelniach wyższych, które nie ukończyły 26 roku życia, emerytom i rencistom oraz osobom niepełnosprawnym -  za okazaniem legitymacji lub innego dokumentu potwierdzającego uprawnienie. 

 

Możliwość współpracy i reklamy

Kryte lodowisko to również świetne miejsce na reklamę. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oferuje atrakcyjne miejsce na umieszczenie reklamy firmy na krytym lodowisku, które jest jedynym tego typu obiektem w północno-wschodniej Polsce i jest dostępne nie tylko dla mieszkańców Giżycka i okolic, ale wszystkich miłośników łyżwiarstwa i organizatorów  imprez sportowych. Szczególnie sprzyjającą okolicznością do rozpoczęcia współpracy może być organizacja ogólnopolskich zawodów w Short Tracku i innych dyscyplinach łyżwiarskich, z liczną widownią przez cały okres funkcjonowania obiektu.

 

 

 

 

Projekt pn. „Budowa Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych w Giżycku"

dofinansowany  ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013

informacje o projekcie...

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS